píše hned v úvodu svého příspěvku naše čtenářka s nickem Renicek. A přenese se ve vzpomínkách na Východní Slovensko ke své babičce. Jak vypadá snídaně tam, to už se dočtete v této čtenářské novince

Úplně od malinka jsem až poměrně do nedávna jezdila na prázdniny k babičce na Východní Slovensko. Kdo neuvidí a nezkusí, neuvěří. Teď už tak ne, ale před dvaceti lety... těžká práce v zemědělství nebo železnorudných dolech či v lese nutila obyvatele pořádně se nasnídat. A tam mě to naučili.

K snídani špek pokrájený na kostičky, krajíc báječného čerstvého chleba, klobáska, nakládaná zelenina, vejce a makový a ořechový babiččin závin nakonec. To všechno zapít panákem borovičky. Děti taky.. ale až od 12 let :-).

Od té doby se každé ráno potřebuji nasnídat. Často na mě příbuzní a kamarádi koukají, co všechno do sebe po ránu vpravím, ale snídaně je základ, no ne? Raději si odpustím večeři nebo si dám jen skromnou, ta už pro mne není tak podstatná jako první ranní jídlo. K ránu se budívám chvilku před zazvoněním budíku a těším se na snídani.

Obzvlášť o víkendu je to hrozně příjemné. Když se nespěchá, když je snídaně teplá, „na vidličku“. Hotely a penziony na dovolenkové pobyty vybírám zásadně ty se snídaní a zásadně ty, které podávají snídani formou švédského stolu.

Jak se ráno nenajím, celý den se mnou nic není. V práci na stole mám stále nachystané drobné mince do automatu na kávu, který máme v práci a v šuplíku pokaždé něco k němu. Často se s manželem přeme a dohadujeme o různé maličkosti a často se sázíme. Téměř každá sázka je dohodnuta tak, že kdo prohraje, bude tomu druhému po určenou dobu dělat pořádnou, ale pořádnou snídani.

Renicek

Milá Renicek. To snídáte ve stylu Východního Slovenska? Tak se nedivím, že kolegové valí oči. Ale určitě se jim musí sbíhat sliny

Dokázala byste také posnídat špek, kolobásky, nakládanou zeleninu a vejce? Nebo se vám ta představa příčí? Snídáte spíš racionálně? Bez čeho se neobejde vaše snídaně?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama