Teď to skoro vypadá, že se tím chlubím, ale opak je pravda. Podle mého názoru jsou ryby snad nejnešťastnějším znamením zvěrokruhu. A bohužel, všechny špatné vlastnosti, které se rybám připisují, mám. Jsem sentimentální citlivka, nenapravitelný snílek, lehko ovlivnitelná, stále o sobě pochybující s minimem ctižádosti a maximem plachosti. A skrze toto všechno se občas utápím v sebelítosti. To je divné, ryby by se přece neměly topit.


A nebýt zajímavé knihy, na kterou jsem dnes úúúúplně (opravdu věřte mi) náhodou narazila v naší redakční knihovničce, plácala bych se v tom nadále jak ryba na suchu. V té knize od Lindy Goodmanové Sluneční znamení jsem si pochopitelně nalistovala zmíněné ryby, kapitolu ryba-žena a nevěřila jsem svým očím. Dovolte mi krátkou citaci, abych sobě a nám rybám trochu narovnala shrbená záda nicotného sebevědomí.

Tak tedy: ,,Musíme přiznat, že moderní emancipované a neústupné ženy ještě zvýšily hodnotu žen ve znamení ryb. Protože feministky zničily ženskou tajuplnost, která muže tolik láká, musí tato zdrženlivá, hezká a bezmocná bytost odhánět nápadníky holí.“ No, buďme skromné, to trochu přehání :-).


,,Není divu, že je tak žádaná.Tato žena zřídka touží zastínit svého muže. Nechá ho, aby jí přitáhl židli, pomohl do kabátu, mávl na taxík, zapálil jí cigaretu a mluvil do sytosti o tom, jak je báječný. Jediné, co od něj chce, je, aby ji chránil a opatroval. Je úplně spokojená, když se může opřít o jeho široké plece a dát mu najevo, jak je silný a jak moc ho potřebuje v tomto děsivém světě.“ (…) ,,Aby se z ní stala dračice, musí jí k tomu dohnat neobyčejná krutost nebo lenost - a kdo říká, že si to krutý nebo líný manžel nezaslouží?“

A protože k lepším vlastnostem ryb patří i skromnost a nechuť k vnucování, přenechám už prostor vám.

Napište mi o svém znamení.

Sedí na vás popis?
Měnila byste?
Co se vám na něm líbí?
A co ne?
Snažíte se jít proti němu?
A co váš partner?
Hodíte se znamením k sobě?
Žijete v harmonii navzdory znamení?
A co keltské a čínské horoskopy?

Reklama