Zrovna včera jsem tohleto slůvko "EGOISTA" použila a nejen jednou.

Můj přítel, vlastně počínaje dneškem už nepřítel, je pěkný egoista. Tedy nevím, jestli definice "pěkný" sedí, ale mně se z jeho egoismu zvedal žaludek.

Nikdy nepoužíval slovíčko "MY". Alespoň ne ve směru, který by nás spojoval.

Je pravda, že za mě mluvil a rozhodoval stylem, jako že my se někde ukážeme, ale to bylo tak všechno.

Nepotřeboval mě, ani mé názory a nářky poslouchat. Na vše jsem byla sama a ještě se starala, jestli mu tím neublížím...

Když jsem měla špatnou náladu, nikdy mě nepodpořil, ba naopak dorazil. A ještě mě donutil, abych se cítila provinile a ohlížela se na to, jestli jsem mu svou špatnou náladou neublížila. Ale když mi včera řekl, že díky mé náladě se jen ON trápí a že neví, co se děje, ať se s ním raději rozejdu - udělala jsem to! 

A jako vysvětlení jsem mu poskytla, že jeho egoismus mě vždy zárážel, ale že jsem si myslela, že alespoň jednou mi bude on oporou. To se ale nestalo.

Čtrnáct dní předtím se ani neukázal. Věděl, že se cítím zle, ale aby mi napsal hezkou smsku nebo zavolal a jen si se mnou povídal, to by bylo nad jeho síly.

Myslel si, že když se zeptá: "Co ti je?", že mu vše vyklopím, tím se mi uleví a bude to. "Ozvi se, až Ti bude líp," to mi posílal věčně. Nepochopil vůbec můj postoj.

Raději mi zavolal, abych věděla, že se baví nebo že má v práci problémy, a na mě nějak nezbývalo. Když mi před Vánoci dal telefon, který jsem nechtěla přijmout, že ho zaplatím, tak se cukal. A víte, co mi řekl týden nazpět? Že jestli s ním nechci být, ať se připravím na to, že mu ho vrátím. To byla poslední kapka a já svou dobrotou a ohleduplností jsem na to doplatila.

Navíc chlap, který se neustále kontroluje v zrcadle, mluví o penězích a kupuje si přízeň ženy, za to opravdu nestojí!!!

Gabriela


Milá Gabrielo,
utíkejte rychle a daleko: od tohoto muže, od jeho nevšímavosti a zahleděnosti!

Nevracejte se k němu, ani kdyby Vás prosil. Takový chlap, z toho jak píšete, za to opravdu nestojí!

Brr! Takového muže raději ani nepotkat! Nebo Vy také máte s mužem-egoistou podobné zkušenosti?! Nebo ještě horší? Napište nám!

Dá se egoismus "odnaučit"?
Jaký je egoista táta?
Co dokáže ženě provést?

                                                        redakce@zena-in.cz

Reklama