Skoupá na zlozvyky celé své rodiny rozhodně nebyla čtenářka s nickem Heligona, které hrají prsty.


Krásný den,

Kolik lidí, tolik zlozvyků. Jen se rozhlédněte okolo sebe, případně jděte i do sebe. Každý má něco. Na tohle jsem narazila já:

Zlozvyk nechutný: Brácha si okusuje nehty. Odjakživa. Naštěstí jenom na rukou. To cvakání zubů a dokonale soustředěný výraz je mi důvodem k okamžitému odchodu.

Zlozvyk k zasmání i naštvání. Otec mluví pro sebe. S ostatními si moc nepokecá, je částečně neslyšící. O to víc si povykládá jen tak, do větru. Z některých hlášek se válím smíchy po zemi, ale když začne s monologem přímo v nejvypjatějším okamžiku filmu, je to na zabití.

Zlozvyk vlezlý: Matka musí všechno vědět. Na každou hloupost se vyptává několikrát, případně si informaci vyhledá v mých soukromých věcech. Ne, nestydí se za to. Před ní přece nemusím nic tajit.

Zlozvyk lehce nepříjemný: Šéfová při telefonování vrže tužkou. Točí s ní v závitu. Jí kov o kov zřejmě nevadí, mně ano. Když nevrže, čmárá si po papírech. To mi nevadí, dokud to není můj výkres.

Zlozvyk vtipný a nakažlivý: Kolega hraje fotbal a v kanceláři má uskladněný míč. Kdokoliv přijde, začne si s ním kopat. Občas měřím, jak dlouho bude trvat, než se z návštěvníka stane Tonda Panenka. Kdo si hraje, nezlobí a ty okopávané skříně nejsou moje.

Zlozvyk zapáchající: Spolužák na základce nosil nazouváky s takovými těmi čudlíky. V hodinách bylo jeho největší zábavou dloubat z mezer mezi čudlíky pentelkou špínu. Nemusím říkat, že obvykle sedával sám.

Zlozvyk slovní: Kamarádka za každým druhým slovem říká "normálně". Po každé druhé větě si posteskne, že se toho "normálně" snad nikdy nezbaví.

Zlozvyk neekonomický: Můj přítel nechává všude svítit. Tvrdí, že tam hned jde. Většinu času se svítí v celém bytě a on sedí v jednom pokoji. Do všech ostatních se soustavně chystá.

Zlozvyk neškodný: Prásknu i sebe, ale jenom trošku. Já "hraju". Když sedím v klidu, třeba u televize, prsty na rukou se mi samovolně pohybují. Příteli to připomíná moje hraní na harmoniku, tak mi vždycky říká: "Nehraj furt."

Vaše právě hrající Heligona


 

Dnešní téma: ZLOZVYKY

Pište i nadále o zlozvycích svých, vašich ratolestí, partnerů nebo kolegů v práci. Nezapomeňte na ty, které vás u druhých vytáčí, či naopak baví.
Nejcennější příspěvky budou pochopitelně ty, ve kterých prásknete také něco na sebe.

  • Vadil vám na někom nějaký zlozvyk natolik, že jste kvůli němu vycouvaly ze vztahu, nebo ho dokonce ukončily?
  • Podařilo se vám nějakého zlozvyku zbavit? Jak jste to dokázaly?
  • Který zlozvyk vám u druhých vadí nejvíc?

Ty odvážné z vás, které se ke svým nepěkným návykům přiznají, nebo mi pošlou nějaký obzvláště pikantní, mají šanci na hezkou cenu.
Abychom si ke konci dne spravily chuť, budeme tentokrát soutěžit o druhý díl kuchařky Dr. Oetkera PEČENÍ S LÁSKOU, která obsahuje 52 rychlých a skvělých receptů na pečení. Autorka nejšťavnatějšího příspěvku ke kuchařce navíc obdrží jako dárek stylovou zavazovací zástěru od pražského kulinářského institutu.

Své příspěvky na téma dne 16. února 2011 můžete už teď zasílat na redakční e-mail:redakce@zena-in.cz .
Do předmětu napište heslo Zlozvyky.

 

Kucharka

Reklama