Další příspěvek na dnešní téma přišel od čtenářky s nickem monkee. Kde by chtěla bydlet, už víte z titulku, ale jestli vás zajímá konkrétní vysněná místa, tak si přečtěte celý příspěvk, za který děkujmeme

Dobrý den cestovatelkám i konzervativcům urputně setrvávajícím v místě trvalého bydliště.

Já bych chtěla bydlet na ostrově. Ale ne ledajakém...

V jednom ze svých minulých životů jsem byla druidem v Hrdém Albionu či Irsku. V době studií jsem pobyla měsíc na brigádě v tehdejší NDR, v Sassnitz v rybárně. Na břehu moře na Rujaně v letních měsících nebylo špatně, ve volných dnech jsme pocestovali široké okolí a poznali německou mentalitu, tam na severu nám byla blízká, nejsou tam tak hluční, příroda je udržuje v pokoře. Ale letních dnů tam nemají mnoho.

V současném dospělém životě jsem na ostrovech strávila tři nezapomenutelné dovolené. Vlastně čtyři, i ta poznávačka Londýna a Skotska byla vyvedená (s jediným deštivým dnem za celých devět dní pobytu, ve Stirlingu). Jenže počasí v Británii je na loterii, a nakonec, kam jezdí Britové na dovolenou?

Takže protože jsem teplomilka a mám ráda pohodáře, nejvíc mi utkvěly v paměti pobyty na Baleárách a řeckých ostrovech. Tudíž příští život jedině tam :-) V Iónském moři nehrozí smog ani tsunami, zemětřesení jsou taky řídká, miluju ovoce a zeleninu, takže ani strava mě neodpuzuje, prostě vidím jen samé plusy. A řecká krize se taky snad tak dlouho nepovleče... Ale pozor, žádný vyhlášený (profláklý) ostrov. Nějaký menší, kde se turistika teprve začíná vzmáhat, ne-li přímo rodit. Ten klid a pohoda malých rybářských osad, líně se vlekoucí čas ve vnitrozemí, to je balzám na rozbolavělou duši v přetechnizovaném světě.

Přidáte se?  

monkee

No jéje. Nemusela byste nás asi dvakrát přemlouvat. Hlavně teď poté nekonečně dlouhé zimě.

Kde byste chtěla žít, nebo alespoň na nějaký čas bydlet vy? Máte nějaké vysněné nebo dokonce reálné místo, kde by se vám líbilo? Jste spíš teplomilec, nebo vám vyhovují zdejší střídavá období? Kdybyste si měla vybrat jednu zemi, kde byste chtěla žít, která by to byla a proč?

Nebo vás neláká nic za hranicemi a jste ráda tady? Proč? Co je hlavním důvodem, proč byste nikdy neopustila Česko.

Napište nám, dnešní téma je velmi široké. Můžete se zasnít, nebo nás obohatit o své zkušenostmi s jinými zeměmi a národy

redakce@zena-in

Soutěžní obr.2

2

 

Reklama