A co si myslí o Velikonocích naše další čtenářka Lenig? Tak rozhodně nemá ráda houfy cizích dětí, ale ani chlapy, kteří se tvrdě dožadují kořalky. A jak ona bude trávit letošní Velikonoce? Čtěte dál. :)


Velikonoce s jejich tradicemi mám i nemám ráda. Líbí se mi barvení vajíček, výzdoba bytu nebo stromečků či keříků venku na zahradě, ráda upeču mazance a beránka a udělám nádivku. Ale tím to, co se mi líbí, končí.

Nemám ráda, když mi od rána tlučou na dveře cizí děti, houfy, velké skupinky tmavých dětí, ale ani dospělí chlapi, kteří se tvrdě vyžadují kořalky. Toto období, kdy jsem ho musela léta snášet v malém městě, mám již dávno za sebou. Chodívalo k nám kolem 50 dětí a asi 30 dospělých. Nikdo nezapomněl mě vypráskat a moje nohy a zadek byly samá modřina. Tak to už NEEEE!!!!

Moje dcerka před těmito koledníky utíkala a oni ji byli schopni hledat po celém bytě. I ona dnes, jako dospělá, se na tyhle svátky vypaří z domu a nemá je ráda.

Poslední roky, když žiju se svým druhým manželem, to děláme tak, že se na Velikonoce vypaříme ven z města, buď jedeme na výlet a touláme se přírodou anebo jako letos odjedeme na pobyt s masážemi a raději si nechám pěkně zmasírovat záda než sešlehat zadnici :-).

Protože má být hezky, tak se již moc těšíme a možná tyto Velikonoce i navštívíme Karlštejn.

Lenig

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Reklama