Mezi námi je se sestrou rozdíl 2 let, 2 měsíců, 2 dní a 2 hodin. Já jsem starší.

 

Když jsem vyrůstala, tak jsem vždy slyšela „Jsi starší, máš mít rozum“. To je asi nejnenáviděnější věta z mého dětství. Taková nespravedlnost !!!!! Vždycky jsem za sestru odskákala všechny průšvihy, ona na mě žalovala a sváděla na mě všechno možné i nemožné. Musela jsem ji hlídat a všude ji sebou tahat, dávat na ni pozor venku, na diskotékách apod., a že to někdy byl skoro nadlidský úkol.

 

Až po letech, když mně bylo dvacet a jí osmnáct, jsme k sobě konečně našly cestu. Teď, i když už jsem se odstěhovala a ona tráví hodně času s přítelem, máme k sobě blízko. Navštěvujeme se a s mým i jejím přítelem, můj přítel bere jejího přítele za „skorobratra“, jelikož je jedináček a dost ho to mrzí. Už jsme spolu všichni čtyři absolvovali 3 dovolené (v Chorvatsku, na Pálavě u Třeboně) a letos se chystáme do Bulharska. Už aby to bylo.

 

Samozřejmě jsou mezi námi občas neshody, ale nic dramatického a zásadního.

 

Prostě jsme rádi, že se všichni navzájem máme. J 

ValerieM

 

Milá ValerieM, úděl starších sourozenců nebývá, pravda, lehký. Nemohu posoudit, neb patřím k těm mladším. Ale je fajn, že jste k sobě se sestrou našly vztah... To je prostě k nezaplacení.

Reklama