Milá redakce,

jsem majitelka brýlí s 5,5  a 7 dioptriemi, což by znamenalo někdy za totáče, že bych  na očích nosila lupy. V té tobě jsem ještě tak silné brýle naštěstí neměla, doba už naštěstí pokročila, výběr je veliký a já se za ně konečně nemusím stydět.

Vždy tomu tak nebylo. V pubertě jsem je zásadně nenosila, známe na ulici neviděla a taky nezdravila. Měla jsem nakonec nálepku "té nafoukané, co ignoruje kolemjdoucí "! Na diskotékách jsem byla dost překvapená, když jsem šla tancovat s nějakým klukem a při ploužáku záhy zjistila, s kým, že to proboha tancuju. Moje postřehy typu "jé to je pěkný kluk", už mé kamarádky znaly a v klidu mně ujišťovaly, že se jedná o holku.

To byly trapasy ze společnosti, ale problémy ve sportu byly díky mé krátkozrakosti daleko horší. Při sportu jsem brýle nenosila vůbec a to hlavně ze strachu, že bych se při své šikovnosti mohla při pádu poranit. A tak jsem sjezdovala takřka po paměti, muldy nebo jakékoliv nepatřičné předměty na cestě nebyly vítány. Jízdu na kole a následné nebezpečné předměty typu větší šutr ani komentovat nebudu, protože jsem tohle všechno naštěstí přežila.

Před 4 roky jsem si pořídila čočky, takže při svých sportovních aktivitách, už nejsem postrachem pro sebe a své okolí. Brýle už nosím také ráda, dokonce si myslím, že mi to v nich sluší mnohem víc než bez nich. V práci v nich vypadám seriózně a  na muže působí přitažlivě, takže pokud se je člověk naučí nosit, má vyhráno.

Takže milé ženy, noste brýle ať jste in. :-))

Zdraví
Ajak


Děkujeme za krásný příspěvek :).

Jako by to byl můj příběh :). Taky jsem byla za "nafoukance" protože jsem lidi prostě nepoznávala :). A to jsem ještě měla štětí, když jsem identifikovala, že je to člověk :). A o sjezdování raději ani nemluvit - poznat na bílém sněhu, když člověk nevidí, kopec od díry prostě nejde :))). Ale zas se mi tyhle zkušenosti hodily při práci se slabozrakými a nevidomými - zjistila jsem, že se v mnoha situacích orientuju částečně bez použití zraku :).

Jak jste na tom s očima Vy, ženy-in? Nosíte brýle? Sluší Vám? A co se Vám s nimi přihodilo? Napište nám o tom na redakce@zena-in.cz!

Reklama