Všechny moc zdravím a přeji hezký den,od 16 let jsem chodila s klukem. Byli jsme oba asi rozumný a opravdu jsme si nejdřív vztah užili – t.j. cestování, dovolené, zábava..... Ve 22 letech jsem nečekaně otěhotněla. Ale byla jsem šťastná.

Od první chvíle, když jsem to zjistila, byla to pro mě „Nikolka“. Já už měla vybrané jméno od 15 let, když jsem šla na střední školu a se mnou do třídy chodila Nikola – což bylo pro mě, předtím, skoro neznámé jméno. Moc se mi líbilo. Těhotenství jsem si docela užila. Nebylo mi  špatně a hodně jsem jedla. Hlavně sladkosti. Když jsem šla kolem mlíčky, vždycky jsem se musela zastavit na třech palačinkách a kakau. No a taky tak jsem vypadala. Třicet kilo nahoře. Ještě štěstí, že bylo léto, protože jsem se do ničeho nevešla. Nezohla jsem se ani si zapnout boty atd. Byla jsem si sama odporná.

Pan doktor mi hodně nadával:“ Ženská podívejte se na sebe jak vypadáte. Vždyť to je hrůza. To už jen tak neshodíte.“ To mně říkal při každé návštěvě. Ale i tak jsem jedla dál a směle jsem přibírala.

     Nastal den D porodu. Koukali jsme se večer po 20.00  na komedii – já se zasmála a praskla voda. Tak jsme se sbalili a šli do porodnice, která byla hned přez cestu. Prohlídli mě, připravili a začali jsme čekat na dobu D. Ale ty se pořád nechtělo. Bolesti se stupňovali. Já už nevěděla – jak si sednou, jak si lehnout.... Bolesti zad. Děs. Ale pořad nic.

Bylo už ráno. Já pořád chodila za sestřičkou, kdy to bude. Ta mě pořád utěšovala, že už brzo. Ale prdlajs. Pořád nic. Ale nakonec to teda dopadlo. Nikča vykoukla na svět, v neděli přesně ve 12 hodin, na oběd. Museli ji teda pomoct zvonem, jak se ji nechtělo.

     No a od té doby mi dělá samou radost. Byla a je to moc hodná holka. Jsem na ni moc pyšná. Dobře se učí, je pilná, doma mi pomáhá. Ve škole ji chválí. Už je ji 14 let. Toto uteklo.

     Jo a těch třicet kilo jsem měla do roka pryč. Aniž bych se nějak snažila. Asi časté procházky, kojení a už jsem neměla chuť na sladké, jako v těhotenství.

Nyní máme ještě 18 měsíčního kloučka Fílu, a ten mi to vynahrazuje za Nikču. Celé těhotenství mi bylo špatně, přibrala jsem jen 10 kg. Od té doby co se narodil jsem se ještě nevyspala. V noci vstává minimálně 3 krát. Přes den skoro nespí. Za prvních 6 týdnu jsem shodila 16 kg. Pořád skoro brečel. Bylo to hrozné. Teď je pro změnu hyperaktivní. Nikde neposedí, s ničím si nevyhraje, pořád je u mně.....  Pomooooooc.

Ale obě děti jsou zdravé a co víc si přát. Mějte se hezky Ivetinkav

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

dětičky


No, pak že se to nedá shodit! :)

Pište mi své zážitky a dojmy z narození prvního dítěte, co to pro vás znamenalo, jak jste se cítila, jak vám bylo, kolik vám bylo, jak jste všechno zvládala, nezvládala, jak na to dnes vzpomínáte.

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: První dítě.

Vaše příspěvky budeme zveřejňovat a jedna z vás získá hezkou výhru, sadu čtyř hrnečků. 

hrnečky

Reklama