Na svého Filípka se nemohla vynadívat čtenářka s nickem IvetinkaV. Tento malý andílek však dokázal svoji maminku ještě pořádně potrápit. Kdo by to do něj na fotografii řekl, viďte?

Pěkný den, přeji všem ivetinkav,

Když už jsem byla v devátém měsíci tak už jsem se hrozně moc těšila na našeho Filípka, a vůbec jsem nikdy neuvažovala, že by mohl být šeredný, nemocný, protivný atd. Už v bříšku byl pro mě to nejhezčí a nejhodnější stvoření na světě. A taky že jo. Porod byl rychlý a v pohodě. Když jsem ho uviděla poprvé. Byl dokonalost sama.Byl krásný, zdravý a hrozně hodný. Narodil se k obědu a do večera do deseti hodin ani nehlesnul. Byl dokonalost sama. Nemohla jsem se na něj vynadívat. Připadalo mi, že se pořád usmívá, a je spokojený. Manžel mi ještě volal po deváté hodině, jestli už brečel a já ho chválila, a tulila atd. No ale po desáté hodině večerní začal řvát, jako když ho na nože berou. A mně připadalo, že snad skončil až když mu bylo sedm týdnu. Bylo to hrozné. Já nestačila se najíst, napít... Za těch sedm týdnu jsem zhubla o 17 kilo ( v těhotenství jsem přibrala 10 kilo ). Vypadala jsem jak pavouk s obřími kruhy pod očima. Posílám fotku, kde jsem pěkně utahaná. A Filípek spokojený asi pět minut. Bylo to strašné a nekonečné. Ale naštěstí se Fíla z toho dostal a už je to zas suprový a hodný klučina. Už je mu 23. měsíců. Jediné co můžu trošku vytknout, že je to nespavec. Usíná kolem 22 hodiny. V noci se občas probudí. Přez den tak na hodinku jde. Spát. Ale co hlavně, že je zdravý a hodný.

Pěkný den pa Ivetinkav

pozn. red. text nebyl redakčně upraven

miminko

_________

Pořádný kluk si má umět zakřičet: říkával můj dědeček. Aspoň víte, že ho máte.:) Je překrásný! A nechcete mi ho někdy půjčit? Co já bych za ta kila dolů dala...

Saša

Téma dnešního (prvního letního dne) 21. června: Na ten první pohled nikdy nezapomenu

Dnešní téma je o prvním pohledu na naše děti.  Ať už na ty nedávno narozené, na odrostlejší, nebo na ty, které už rodičovské příbytky opustily. Pohled na ně však zůstává, hlavně ten první, pro mnohé nezapomenutelný.  

 • Ty čtenářky, které na ten první pohled už zapomněly, jistě svou paměť rády oživí
 • Ty, které to zažily nedávno, určitě si první pohled na jejich miminko rády připomenou
 • A ty, které to teprve čeká, těm tento nezapomenutelný první pohled ze srdce přeju

Ať už se výchova dětí podaří nebo nepodaří, ať už je dítě slušné, nebo je to malý lump, a v neposlední řadě, ať už se narodí miminko zdravé, či nemocné, první pohled - těsně po narození, ten je nezapomenutelný. Co všechno nám v tu chvíli proběhne hlavou?

 • Ty jsi ale krásné miminko
 • Ty jsi ale ošklivé
 • Ty jsi celý tatínek
 • Co tě asi v životě čeká, ty můj drobečku
 • Ty jsi mi ale dal(a) zabrat
 • Budu tě milovat a chránit po celý život
 • Konečně jsi tady
 • A nebo také nic...

Spoustu jiných dalších otázek a také odpovědí. Ty už jsou na vás, milé čtenářky. Co vás napadlo při prvním pohledu na vaše děťátko?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek tentokrát odměníme i dětským dárkem: hrou FERDA: Hodiny a čísla

ferda

Pokud máte děti, které už hodiny znají, můžete počkat s hrou na vnoučátka, případně jí obdarovat nějaké jiné, vám blízké malé dítě v okolí.

Reklama