Kynuté knedlíky, tak to je kapitola sama o sobě. Své o tom ví i čtenářka s nickem Ivetinkav. Ale chuťově nás nenaladila jenom na knedlíky, přiložila i fotografii s jinými dobrůtkami.

Ahojda všem,

Když jsem se poprvé vdala, neuměla jsem skoro nic uvařit. Jen takové ty základní věci :)  A měla jsem hrozně ráda kynuté knedlíky. Tak jsem si vzala recept a s chutí do toho. Jelikož jsem je nikdy nedělala, a byla jsem hrdá, se někoho zeptat,  tak dopadly, jak dopadly. Tvarově byly krásné, protože jsem se snažila, aby jsem zazářila, ale... Já totiž myslela, že čím dýl se budou vařit, tím budou měkčí. Ale opak byl pravdou. Byly tuhé jak kámen. A bylo po hrdosti. Když přišel manžel domů, tak mě našel jak hromádku neštěstí. Brečela jsem. Manžel mě pohladil, usmál se na mě a pochválil mi aspoň tvar knedlíků. Dokonce se snažil je i jíst. Ale opravdu nešly. Tak jsme je vyhodily. Po chvilce jsme se tomu hrozně smáli a spolu jsme uvařili něco jiného. Příště jsem šla k mamce, ta mi vše ukázala a vysvětlila. A napodruhé si mi moc povedly. Sice ten tvar už nebyl tak krásný, ale chuťově byly naprosto dokonalý. A manžel mě hrozně moc pochválil a já jsem  byla  v tu chvíli nejšťastnější človíček na světe.

Jinak dnes, když jsme u jídla – o víkendu jsme byli v jednom penziónku a tam nám připravili krásnou snídani pro 10 lidi. Musela jsem si ji vyfotit a podělit se i s vámi.

Pa ivetinkav

jidlo

pozn. text nebyl redakčně upraven

___________

Tak tomu říkám parádní snídaně. Děkuji za příspěvek i fotografii a přeji hodně štěstí při další přípravě knedlíků. A´t se tentokrát podaří i vytvarovat))

Saša

Napište nám - např.

  • Jaké jídlo máte nejraději
  • Jaké jídlo vaříte nejraději
  • Jaký máte největší zážitek z vaření
  • Co se vám kdy povedlo či nepovedlo
  • Zda vaříte lépe vy nebo váš partner
  • Jaké bylo vaše nejoblíbenější jídlo u maminky
  • A nebo také jaké nejzajímavější jídlo jste ochutnaly v zahraničí

Napište prostě co chcete, nechci po vás konkrétní odpovědi, ale příběh, který se týká vaření a na který ráda vzpomenete. A můžete klidně přihodit i nějaký „netradiční“ recept, který se třeba u vás dědí po generace (můžete a nemusíte).

Pište na radakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A protože věřím, že kuchařinek je nás velká spousta a veselých příběhů ještě víc, výherkyně budou tentokrát vylosovány dvě.

Jedna od nás dostane kuchařskou knihu: Labužníkovy historky (skvělá, také jsem ji četla a pobavila mě), a druhá obdrží dva elegantní šálky s podšálkem od firmy Tescoma.

kniha

salky

Hezký den s Ženou – in (a s vařečkou))

 

Reklama