Iveta Lutovská se narodila 14. května 1983 v Třeboni a má jednoho bratra. Od svých čtrnácti let se věnuje modelingu a po ukončení kariéry by chtěla pracovat v produkční firmě či v PR managementu.
Má za sebou mnoho účastí v různých soutěžích krásy. V roce 2007 vyhrála mezinárodní soutěž Miss model of the Word v Číně. Dříve stala se také Miss Jižní Čechy a poté finalistkou Miss ČR 2003, kde nakonec skončila na čtvrtém místě. Velký úspěch a také pozornost médií jí ale přinesla konkurenční Česká miss, kterou jako jubilejní, v pořadí pátá vítězka, vyhrála ve svých necelých šestadvaceti letech. Díky České miss se z obyčejné „řadové“ modelky stala jednou z nejžádanějších v České republice. V roce 2009 se také stala (jako jediná miss v historii) tváří Nadace Adra, která pomáhá nemocným v Keni. Její nejoblíbenější historickou postavou je Kleopatra, která díky své chytrosti ovládla Cézara i Řím. :)

Iveto, vím, že máš neustále dobrou náladu, jak je to možné? Jaký máš recept?
Recept na dobrou náladu asi neexistuje, možná spíš rada, jak brát všechno s nadhledem a humorem. Vždyť ne nadarmo se říká: „Když nejde o život, jde o...“ (smích)

Iveta Lutovská

Jakou jsi vystudovala školu, vím, že máš titul.
Loni jsem ukončila univerzitu se zaměřením na mediální komunikaci. Předtím jsem studovala školu se zaměřením na obchodní podnikání, kterou jsem měla ukončenou pouze bakalářským titulem. S postupem času jsem si řekla, že je škoda si poslední dva roky nedodělat a nezískat magisterský titul. Proto jsem se rozhodla pro školu, která mi je svým zaměřením blízká - obory, jako je public relations či mediální komunikace. Jsem ráda, že jsem školu dodělala, a v září jsem si hrdě vyzvedla diplom.

Dáváš přednost moři, nebo horám?
Mám ráda jak hory a lyžování, tak i moře. Ale kdybych si měla vybrat jedno z toho, dala bych přednost plážím a lenošení na sluníčku před aktivním sportem na horách, i když je pravda, že svařáčky na svahu mají také svoje kouzlo. (smích)

Máš oblíbené místo, kam bys chtěla vyrazit?
Vždycky jsem se chtěla podívat do Benátek, kde jsem nikdy nebyla - to mi už ale přítel (nyní už manžel, pozn. red.) splnil a užili jsme si tam pár romantických dní. Když nad tím přemýšlím, žádná vysněná lokalita mě nenapadá - snad se opět jet podívat do Itiba (městečko v Keni), které jsem už dva roky zpátky navštívila. Je tam zdravotnické zařízení, jehož jsem patronkou, a ráda bych viděla, jak se to tam změnilo a co je tam nového.

Slyšel jsem, že ráda sjíždíš řeky, nebojíš se? Máš ráda adrenalinové sporty?
To je pravda, ale musím se přiznat, že jsem dlouho nikde nebyla. Vodáctví u nás v Čechách nepovažuju za adrenalinový sport, takže ho ráda mám, ale jinak adrenalinových sportům neholduju. Nerada se bojím a dělám něco „v křeči“, proto ani nenavštěvuju adrenalinové atrakce třeba na Matějské. O to víc se na ně ale raději dívám.

Jsi tváří Nadace ADRA, jak jim pomáháš?
Jsem patronkou konkrétního projektu - jak jsem již zmiňovala - zdravotnického zařízení v Keni. Snažím se samozřejmě ale i ADŘE pomáhat v jiných oblastech. A samozřejmě nejenom ADŘE, každá charitativní akce pomůže, a proto jsem ráda, když se můžu jakkoliv připojit, ať už se jedná o účast na módních přehlídkách, či aktivní pomoc, jako je například třídění oblečení pro obyvatele Keni, které organizovala Lejla Abassová pro svou nadaci Asante Kenya... Je jedno, jaký způsob si každý zvolíme, ale lhostejní bychom ostatním být neměli.Iveta Lutovská

Co bys chtěla dělat do budoucna?
Naučila jsem se moc dopředu neplánovat, většinou je stejně všechno jinak, ale nemám žádné nereálné cíle. Až přestanu s modelingem, chtěla bych si najít práci, která mě bude jednoduše bavit, a samozřejmě chci mít vlastní rodinu...

Čím jsi chtěla být, když jsi byla malá?
Když jsem byla malá, tak jsem nechtěla být (kupodivu) princezna ani modelka, ale učitelka v mateřské školce. Vždycky jsem měla ráda malé děti a až do střední školy jsem se o ně ve volných chvílích starala.

Loni ses vdala, kdo ti organizoval svatbu?
Svatbu jsme si připravili s přítelem sami, protože jsme věřili, že si to podle sebe uděláme nejlépe. Chtěli jsme klasickou svatbu, žádné styly ani modernosti. Klasická svíčková a pozvané celé široké příbuzenstvo...

Kolik bylo přibližně nakonec hostů?
Nakonec se náš seznam ustálil na devadesáti hostech. Původně jsem chtěla mít méně hostů, abych si všechny „užila“, ale zjistili jsme, že buď uděláte úplně malou svatbu, nebo velkou. Žádný střed prostě nejde. A jelikož je to (pevně doufám) jen jednou za život, tak jsme se rozhodli užít si to se vším všudy a se všemi blízkými.

Věříš na přírodní léčivé síly, třeba na magnetoterapii?
Každý by měl v něco věřit, když někdo věří, že mu pomáhá určitá terapie, určitě by na ni měl chodit a věnovat se jí. Já jsem spíše racionální člověk, a jak něco není zcela pevně dokázáno, moc tomu nevěřím... To ale samozřejmě neznamená, že to nemůže fungovat!

Praktikuješ i alternativní medicínu?
Jak jsem již říkala, jsem racionální člověk, takže se spíše obracím na vystudované doktory a jejich „chemii“.

Povídání s Ivetou je vždy příjemné, je okouzlující a plná šarmu. Je to pro mě opravdová Česká Miss.

Rozhovor s Ivetou Lutovskou připravil a vedl David Novotný

Reklama