Jak se má po měsíci s dietou Ivan, který je sportovec?

Ivan

  • Věk: 56 let
  • Počáteční váha: 95 kg
  • Výška: 176 cm
  • Rád by zhubl 10 – 15 kg

Před měsícem jste dostal od redakce nízkosacharidové produkty KetoMix, jak jste s nimi spokojený?

5f27fa8cbbbebobrazek.pngJsem velmi spokojený, všechny produkty mi chutnají, a co je hlavní – fungují. Sortiment jídel je obsáhlý a zcela mi nahrazuje všechna běžná jídla i nápoje, na které jsem zvyklý z běžného stravování. Dokonce můžete i sušenky, chipsy a víno. Myslím, že si na své přijdou i milovníci sladkostí, chuť je možné doplňovat různými příchutěmi.

Inspiroval jste se v přípravě jídel i nějakými recepty? Jakými?
Zatím dodržuji první fázi, kdy se mají 5x denně konzumovat jídla proteinové diety. I když mi stačí tak jak jsou, občas doplňuji do polévek zeleninu a houby, k omeletě přidávám třeba kedlubnové zelí nebo smaženici z hub a bílku. Mám rád cuketové placky, obalovaný květák nebo palačinky s náplní z cukety, se špenátem nebo s ovocnou příchutí.

Jak jste na tom nyní s váhou? Kolik se vám podařilo zhubnout?
Fázi 1 držím zhruba 3 týdny. Celkem jsem zatím zhubnul 9 kilo a 8 centimetrů v pase. Ve fázi 1 hodlám zůstat co nejdéle. Naštěstí je stravování, které mám k dispozici, pestré, takže nemám chutě. Pokud by mě však přepadly, tak si dám kedlubnu, nebo několik oříšků.

Jak vaši změnu jídelníčku a postavy vnímá vaše okolí, jaké jsou jejich reakce?
Přítelkyně mi s přípravou jídel pomáhá, její reakce jsou jednoznačně kladné, protože příprava jídla je velmi jednoduchá a rychlá. Již dříve se mi snažila „nenápadně“ nahrazovat přílohy zeleninou. Je ráda, že jsem se přihlásil do výzvy redakce. Já sám jsem s dietou velmi spokojený, protože funguje. Snížení mé hmotnosti má už teď i další bonus – přestal jsem chrápat, což je také přijímáno s nadšením.

Máte před sebou ještě další 4 týdny hubnutí, čeho si přejete v tomto období dosáhnout?

5f27fabe857e3obrazek.pngRád bych dosáhl na cílovou hmotnost, tedy na 80 kilogramů, pokud možno i na nižší. Zároveň bych chtěl změnit i svůj pohled na stravování, co se týká pravidelnosti a zařazování většího množství zeleniny namísto příloh.

Baví vás propojení ve skupině, kde je vás pět a navzájem se podporujete?
Hubnutí ve skupině je skvělé, sledujeme vzájemně své výsledky, sdílíme recepty a fotografie jídel. Já jsem se zaregistroval ještě i na Facebooku ve skupině Ketomix poradna CZ/SK, kde si uživatelé také sdělují poznatky a zkušenosti, ptají se na povolené potraviny a jejich množství s ohledem na složení, také tam fungují poradkyně, je tam možné vyhledat i recepty.

Jak vypadá vaše letošní léto?
S dietou jsem začal 2. 7. Mám radost, že se mi daří hubnout. Není potřeba cvičení, přesto chodím do posilovny, jezdím i na kole. Počasí přeje i dlouhým procházkám, takže cestou z práce se tramvají vyvezu do Šárky a přes Ruzyň jdu pěšky domů na Řepy. 
Mám před sebou i 14 dní dovolené v Bulharsku. V zahraničí chodíme rádi do místních restaurací a ochutnáváme tamní kuchyni. Budu muset o jídle důkladně rozmýšlet, abych nevyšel z ketózy a nepřibral. Výrobky pro další měsíc jsem si vybíral i s tím vědomím, že jedeme do hotelu, kde není možné vařit. Je tam jen rychlovarná konvice – takže koktejly, polévky a pudink.

Děkujeme Ivanovi za odpověď na naše otázky. Od redakce obdržel nízkosacharidové potraviny KetoMix a návod, jak dietu správně držet. Je vidět, že všechno hezky dodržuje a díky své vůli slaví úspěchy. Jsme moc zvědaví, jak na tom bude za měsíc, až bude projekt končit, držíme mu palce.

Pokud i vy bojujete s nechtěnými kily a váháte, nevíte, jak se jich zbavit, mohou být naše proměny zajímavou inspirací.

Naše články:

Reklama