Dobrý den.

Máme rodinný dům a bez psa bychom si život nedovedli představit. Bydlíme u rodičů a náš pejsek Ivan tráví čas u nich. Moje mamka ho jednoho dne přinesla z útulku, asi měsíc poté, co nám předchozího Ivana přejelo auto a byli jsme z toho všichni špatní, protože to byl opravdový člen rodiny. Toho nynějšího máme asi půl roku. Takže vyrůstá s naší roční dcerou, která ho přímo zbožňuje. Pusinkuje ho a objímá a někdy mi připadá, že mají úplně stejné nápady. Třeba mu podává  papírky a pes je škube na co nejmenší kousíčky, až jsou všude po pokoji.

Myslím si, že u nás se vždycky každý pejsek měl dobře. I ten nynější má svůj pelíšek, ale stejně si každé ráno vleze k našim do postele. A moc se mu líbí i naše velká zahrada, na které často skotačí.

A odkud to jméno jako pro člověka, Ivan? To podědil již po svých asi už třech psích předcích. A jednou k nám přijel za manželem pán z práce, který se také jmenuje Ivan. A když zazvonil, vyšla mamka, vyletěl pes a mamka zavolala: "Ivane, pojď sem!"  Pán se zarazil a řekl mamce: "Paní, vy mě znáte?" No a mamka mu pak vysvětlovala, že se náš pes jmenuje Ivan.

Poslední dobou se mi zdá, že přibývá a přibývá. A když jsem to řekla taťkovi, který také právě není nejštíhlejší, odpověděl mi: "No to by nebylo, aby u nás doma byl chudý pes, ani by se k nám nehodil."

Přeji hezký den.
Lucie


Chudák pan Ivan, musel být vyvedený z míry.


A co jména vašich psíků - taky se občas pletou?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!


Reklama