Minulý týden jste si mohly přečíst o Ivanině návštěvě u odbornice na snižování nadváhy. Slíbili jsme vám, že budeme naší čtenářku doprovázet i na pondělní cvičení. Jaké to bylo a co říká na svůj první balíček se zdravou stravou na celý den?

Pondělkem začal nejen nový týden. Pro naši čtenářku začal také nový měsíc se zdravou stravou. Jídelníček má sestavený na míru právě od dietoložky Václavy Kunové. „Protože se chystáte zintenzívnit pohyb, i váš nový jídelníček tomu bude odpovídat. Musíme ho sestavit tak, aby se vám během cvičení neudělalo slabo,“ vysvětlila odbornice.

„Podle domluvy mi měli první jídlo přivézt domů v sedm hodin ráno. Už v šest mi tu zvonili. A upřímně, když jsem si svou denní dávku prohlédla, říkala jsem si: A to je všechno? Snad si na to zvyknu,“ říká Ivana.

Ivana vyhrála kromě jídelníčku na celý měsíc také šest voucherů na vstupy do Holmes place. Jeden z nich se vydala uplatnit do smíchovského Energy clubu. První lekce měsíčního programu Rocky Kamp byla pojmenována FIGHT4LIFE. To je kondiční trénink inspirovaný prvky z bojových umění pod vedením zkušené trenérky.

„Tohle je první lekce, zároveň nejtěžší. Pokud nebudete stačit, můžete zvolit mírnější tempo,“ uvítala novou tvář Ria Hrušovská. Přestože si Ivana pravidelně dává do těla v posilovně, vysoké tempo a složité kombinace cviků vzaly za své. „Já to nezvládám,“ protestovala po prvních dvaceti minutách a chystala se odejít. „Tuhle formu cvičení absolvuji poprvé,“ vysvětlovala neúspěch.

Individuální přístup je nedílnou součástí úspěchu a to instruktoři nejspíš dobře vědí. „Pro začátek klidně vynechejte složitější kombinace. Místo různých kroků postačí, abyste jen poskakovala na místě. Důležité je, abyste se hýbala. Časem to přijde samo a zjistíte, že pohyby už děláte automaticky. Tady nejde o to ukázat někomu, že jsem rozený talent. Je hlavní, abyste si ten pohyb užila,“ vysvětluje Ria. „Na první lekci to nebude umět nikdo. Ani já jsem to neuměla,“ dodává.

 

 

 

 

 

 

Ivana se nechala přesvědčit a vrátila se do středu tělocvičny, kde nakonec vydržela zbývajících 35 minut. Několik minut na konci hodiny bylo věnováno závěrečnému protahování a osobní konzultaci s trenérkou, která Ivanu ujistila, že se nemá čeho obávat. „Každý den se nese v jiném duchu. Jeden den se věnujeme pilates, jindy zase spiningu, takže si určitě přijdete na své,“ ujistila udýchanou Ivanu. „Na všechno, co bylo dnes zapomeňte. Na dalším cvičení se domluvíme na vašem dalším plánu. Přizpůsobíme ho vašim požadavkům a vašemu zdraví, pokud vás něco trápí.“

Jak se po tom všem Ivana cítila? „Nejsem unavená a nic mě nebolí. Spíš mi vadí, že jsem neuměla některé cviky, to snad musí lektora štvát. Na pilates chodí, čas od času si doma zacvičím na posílení zad a břicha a kola se taky nebojím.“ Čtenářka Gala si dá do těla znovu v pátek a to hned ráno. Tentokrát šlápne do pedálu a dopřeje si spining a opět na ní dohlédne Ria Hrušovská.

Čtěte také: Čtenářka Ivana u dietoložky
Hodí se Gala do gala?


A jak si dáváte do těla vy?

Reklama