Naše čtenářka Ivana už má polovinu měsíční hubnoucí kúry úspěšně za sebou. Dva týdny utekly jako voda, a pokud na začátku byly nějaké pochybnosti a nejistota, včerejší návštěva dietoložky je zcela rozptýlila. Ivaně se zatím podařilo zhubnout tři kilogramy. Přečtěte si, jak se Ivaně hubnutí daří, a nechejte se také inspirovat.

 

Před začátkem měsíční hubnoucí kúry nás Ivana navštívila v redakci. Váha ukazovala 69 kilogramů. Při výšce 164 centimetrů její BMI činil 25,65, což je počáteční nadváha. Nyní se však na displeji objevila číslice 66. To znamená, že hodnota BMI klesla těsně pod hranici nadváhy, která činí 25. S číslem 24.53 se tak Ivaně podařilo dostat svou váhu do normálu.

 

V den první návštěvy u odbornice na snižování nadváhy Václavy Kunové byla Ivanina čistá hmotnost (tedy kosti, svaly, voda…) pouhých 42,4 kilogramu. Z toho vyplývá, že tělo zatěžovalo 26,4 kilogramu tuku. I tato čísla se poněkud změnila. Ivana zintenzivnila tělesnou aktivitu, takže svaly přibraly na objemu, zatímco tuku ubývá. Čistá hmotnost teď činí 44,6 kilogramu a objem tuku v Ivanině těle je 21,3 kilogramu.

 

„Kdyby se mi podařilo zhubnout alespoň sedm kilogramů, byla bych spokojená,“ říkala Ivana při prvním rozhovoru před zahájením programu. Pokud by chtěla váhu dostat na 62 kilogramů, musí v nastoleném jídelníčku pokračovat. Sedm kilogramů během jednoho měsíce je příliš. „Shodila byste příliš rychle a samozřejmě by později následoval jo-jo efekt. Během té měsíční kúry se většinou zhubne o čtyři až pět kilo,“ oponovala odbornice. Gala se také musí smířit s tím, že první kilogramy sice půjdou dolů rychle, ale po několika týdnech se hubnutí zpomalí.

 

Ivana je přesvědčená, že se jí podaří zdravé stravování udržet i nadále. Samozřejmě po skončení měsíční hubnoucí kúry dostane mnoho užitečných informací, podle kterých bude moci na svém jídelníčku pracovat sama. „Během poslední návštěvy bych vám poradila, jak postupně zvyšovat dávky jídla, aniž byste přibrala jediné deko,“ slíbila lékařka.

 

Naše hubnoucí čtenářka se také přiznala ke svému prvnímu prohřešku. Přestože doma vaří běžná jídla pro rodinu a úspěšně jim odolává, během minulého týdne „zhřešila“ na pracovišti. „Během oslavy s personálem jsem si dala chlebíček,“ přiznává. „Ale jen jeden, a navíc byl dietní. Ty byly koupeny právě pro nás hubnoucí a vegetariány.“

 

Ivana má s dietami již zkušenost, a tak dobře ví, že na „normální“ jídelníček bude muset přecházet postupně, aby se shozené kilogramy nevrátily brzy zpět. „Postila jsem se, držela dietu, ale nejspíš jsem to vzala za špatný konec. Když jsem s dietou skončila, dostavil se totiž ten nepříjemný jo-jo efekt,“ přiznala Ivana.

 

Každé ráno dostává balíček s pěti vyváženými dietními pokrmy na celý den. Jídelníček byl dietoložkou sestaven na míru přesně podle potřeb klientky. Pokrmy pak pochází z kuchyně firmy Nutricare (více čtěte zde).

 

Připomeňte si Ivaninu cestu krok za krokem:

Tohle je naše vítězka. Sledujte, jak bude hubnout!

Hodí se Gala do gala?

Čtenářka Ivana u dietoložky

Ivana si poprvé dala do těla

Ivana má za sebou první týden

Reklama