Ahoj, posílám příspěvek k dnešnímu tématu jména. Všechny moji blízcí začínají písmenem M (maminka, Marina, Michaela, Matěj, Milena, miláček a miciny). Syn Matěj se jmenuje po svém pradědečkovi, ale málem se jmenoval Jan.

Na dušičky v listopadu, jsem byla už v šestém měsíci a zašli jsme s manželem na hřbitov zapálit svíčku jeho dědovi - Matějovi, v Dejvicích dost užívané jméno, asi podle kostela sv. Matěje, a mně najednou trklo a osvítilo, že TO bude to pravý jméno když to bude kluk, a zároveň pokračování jména-rodu,  v době kdy se měl narodit v r.1987, nebylo jméno Matěj nijak populární, tchyně mně zrazovala, že kluk bude mít ze života peklo, že se mu budou děti vysmívat, že je to jméno pro hlupáky..atd.

V té době ještě nebylo zvykem znát pohlaví miminka před porodem, tak jsem jí uklidňovala, že je to půl na půl, buď Matěj nebo Terezka.

No jsem ráda, že je to kluk a že má staročeské  a ještě rodové jméno...a vůbec s tím neměl problém ani trauma, to spíš s příjmením Sláma!

Jasně dnes už Matěj frčí, ale před dvaceti lety to nebylo "moderní" jméno.

Prima slunečný pátek!

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Matěj je hezké jméno a máš pravdu, že dvacet let nazpět asi i na svou dobu netradiční, a přesto neexotické. I Tobě hezký pátek. M

 

Pište dál, své názory a zkušenosti s křestními jmény na redakce@zena-in.cz  Dnes svými příspěvky soutěžíte o krém na ňadra a ruce :-))

Reklama