Víme, že označení “černé ovce” má u nás trochu pejorativní nádech. Opravdu jsme tím ale nic hanlivého nemysleli. Je prostě fakt, že Ivana Kučerová a Filip Rubeš se do toho domu plného úspěšných a žádoucích lidí jaksi nehodí.

Na druhou stranu oživují celé to podnikatelské ovzduší. Ivana svými vtípky a směšnými životními příhodami, Filip zas jistým anarchismem, závanem umělecké nezávislostí a možná i přiznanou psychickou nevyrovnaností. Takoví sympatický looseři.

Zdenka Volencová-Žádníková: “S Ivanou mám společné boty devětatřicítky a konfekční velikost.”

 

Cílem seriálové Ivany Kučerové je najít životního partnera. Proč se jí to stále nedaří?

Já myslím, že je dobře, že se jí to nedaří. Je pořád ve vývoji a stále poznává nové a nové muže, má stále nové a nové impulsy a to je přece zajímavé, ne?

 

Co všechno je Ivana schopná pro lásku obětovat?

V počáteční fázi všechno, ale když jí pak dojdou souvislosti, tak začne trošku brát ohled na své blízké okolí a rodinu.

 

V čem se vám Ivana podobá a jak se vám hraje?

Ivana se mi hraje velmi dobře. Můj tatínek tvrdí, že nic nehraju, že jsem to já. Já samozřejmě tvrdím opak. Jinak s ní mám společné boty devětatřicítky a konfekční velikost.

 

Co byste přála Rodinným poutům?

Myslím, že teď zrovna se jim daří, tak bych to zaťukala na dřevo. (Chvíli zmateně hledá, pak se pleskne rukou do čela a zaťukává na stůl.)

 

Otto Kallus: “Postavy z Rodinných pout se rozebírají po hospodách.”

 

V seriálu hrajete malíře. Zkoušel jste i vy sám někdy malovat?

Zkoušel, když jsem byl mladší. Hlavně během dospívání jsem propadal různým náladám, takže přišlo malování, psaní básní, focení.

 

Přetrvalo něco z toho?

Uhlem jsem maloval na takové divné papíry a pak jsem to různě domalovával temperami. Dokonce dva ty obrazy ještě visí u mě doma na stěně mezi ostatními. A musím se teda pochlubit, že když se někoho zeptám, které z těch obrazů jsem maloval já, tak hádají úplně jiné. To mě docela těší. Pak jsem domalovával do fotografií, ale to zase zmizelo s nástupem digitální techniky.

 

Seriálový Filip trpí depresemi. Co je podle vás lékem na nepříjemné nálady a chmury?

Pro mě rozhodě podzim. To se zbavím veškerých psychických problémů. Mám-li vůbec nějaké v průběhu roku. Podzim je pro mě takové jakoby usednutí a přemýšlení, čistý vzduch, pěkné barvy v přírodě. Asi příroda je lékem. Hory, pohyb, běžky, kolo, plavání… cokoliv.

 

V čem své televizní postavě nejvíce fandíte?

Tak teď jí momentálně fandím v tom, aby se v seriálu udržela. Ale beze srandy: aby se konečně dali dohromady s ženou Marcelou. Už se to vleče docela dlouho a už by stálo za to, aby se ten jejich vztah řekněme “zkrášlil”.

 

Co byste přál Rodinným poutům do druhého roku vysílání?

Je jedno, jestli ten seriál bude pokračovat dál, ale hlavně ať jsou všichni zdraví, a ti, co nejsou, ať se uzdraví. Jinak bych seriálu přál, aby se na něj dívalo pořád stejné množství diváků a aby se stále postavy rozebíraly po hospodách.

     
Reklama