Ivana toužila po mladší a odpočatější tváři. Svěřila se proto do rukou odborníků a podstoupila celkové omlazení obličeje včetně úpravy víček. Nakonec si nechala zjemnit i hlubší mimické vrásky. Jak vypadá dnes? Úžasně!

Paní Ivana je neustále pracující a velmi aktivní dáma, která ve svých 38 letech bohužel náhle ovdověla a od té doby se musela sama starat o dvě děti. Aby celou situaci zvládla, měla dvě zaměstnání, což se na její tváři časem zkrátka podepsalo. Jejím přáním proto bylo, ubrat ze svého ustaraného obličeje několik let – odstranit váčky pod očima, zjemnit hluboké vrásky a vylepšit i krk, na kterém jí zůstala po někdejší operaci tukové bulky poměrně ošklivá a viditelná jizva.

před

Když se plní sny

Pro své omlazení paní Ivana zvolila MEDICOM Clinic, síť klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie. Tam jí lékař doporučil úpravu horních i dolních víček a plastickou operaci obličeje čili facelift, a to včetně oblasti krku. „Tyto zákroky dnes lze podstoupit v jednom operačním výkonu, samozřejmě v celkové anestezii. Rekonvalescence pak ovšem probíhá najednou, kvůli několika provedeným zákrokům se doba nijak neprodlužuje, což většina žen samozřejmě vítá,“ uvádí primář zmíněné kliniky MUDr. Michal Puls, CSc.

face

V dobrých rukou

Výhodu podstoupit několik zákroků v jednom operačním výkonu si dobře uvědomovala i paní Ivana a rozhodla se toho využít. „Těšila jsem se, jak po takové generálce budu vypadat. Zajímalo mě, jestli skutečně omládnu!? Strach z operace jsem ale kupodivu neměla. Byla jsem přece v dobrých rukou pana primáře, o kterém jsem věděla, že má za sebou více než pětadvacetiletou praxi v oboru a podobné zákroky už prováděl nesčetněkrát,“ tvrdí Ivana.

A jak nahlížel na Ivaninu proměnu právě pan primář? „Klientka měla povadlý obličej a uvolněné partie tváře a krku. Stěžovala si také na únavu očí, otoky a slzení. Provedli jsme u ní tzv. face + neckifting spolu s blefaroplastikou v celkové anestezii. Doporučil jsem jí spát po propuštění domů asi 3 týdny ponejvíce naznak se zvýšenou polohou hlavy a nosit 2 až 3 týdny elastickou bandáž hlavy a krku. V rámci prevence otoků a hematomů okolo očí si paní Ivana oblast očních víček také 3 až 4 dny chladila a 3x denně si oči vykapávala kapkami,“ popisuje operatér.

Po operaci se paní Ivaně ale žádné modřiny ani neudělaly, a tak se už po týdnu vrátila do zaměstnání. „Musím říct, že reakce kolegů byla úžasná. Všichni mi tvrdili, jak moc jsem prokoukla. Jeden z kolegů mi dokonce řekl, že vypadám tak o deset let mladší,“ vypráví s úsměvem Ivana.

face

Tečka k dokonalosti

Dalších a snad ještě příznivějších ohlasů se pak tahle sympatická dáma dočkala asi po měsíci, když v MEDICOM Clinic absolvovala na doporučení primáře ještě některá ošetření z pole estetické dermatologie. „Klientce jsem nejdříve ošetřila mimické vrásky výplněmi s kyselinou hyaluronovou – látkou tělu vlastní, s hydratačním a omlazujícím účinkem. Konkrétně jsem výplně aplikovala do vrásky nad kořenem nosu, do nosoretních rýh a koutků úst, do vrásky okolo horního rtu a dále jsem výplní zpevnila povolenější bradu a zjemnila vrásky na tvářích,“ popisuje proces ošetření MUDr. Markéta Majerová, hlavní korektivní dermatoložka MEDICOM Clinic.

face

Dojem z Ivaniny mladší tváře nakonec ještě vylepšil laser. Pomocí cévního laseru Vbeam totiž paní dermatoložka ošetřila Ivaně i cévní žilky. O milia a cystičky na tvářích a v blízkosti očí se pak postaral erbiový laser a drobné pigmentace zase řešil přístroj Elōs– platforma disponující hned několika nástavci k různým druhům ošetření pleti.

Ivana

Spokojená sama se sebou

A co se dělo, když po všech těchto proměnách a veškeré péči lékařů uviděla paní Ivanu její dcera? „Prohlásila, že je to pěkně nespravedlivé. Prý teď vypadám mnohem lépe než ona,“ směje se spokojená Ivana, kteráje dnes podle svých slov opravdu ráda, že se k omlazení odhodlala. „Opravdu si teď svou mladší tvář moc užívám,“ dodává šťastně.

Medicom clinic