První příspěvek přišel od čtenářky Ivy. Vzpomíná v něm na učitele ze základní školy, kterému se říkalo Burák. Proč, to už se dozvíte v obsahu příspěvku.

Dobré ráno všem školačkám

To už je tak dávno, že to ani není pravda.Když jsem chodila do školy,do základní, tak jsme tam měli učitele, kterému se už od nepaměti říkalo Burák. Bylo to proto, že pořád loupal buráky, i během vyučování. Pamatuju si, jak mu uklizečka pořád nadávala, kdo to má po něm uklízet. Byl to svobodný mládenec a byl moc hodný. Přijel na každý třídní sraz, který jsme pořádali a vždycky na jeho místě před ním na stole měl nachystanou velkou mísu buráků. Akorát se rozčiloval, že jsou už oloupané a osolené, protože on měl rád právě to loupání.

Taky si ještě vzpomínám, že ředitelovi jsme říkali Děda Mráz, protože byl strašně podobný tomu z Mrazíka a pak tam byla jedna učitelka, které jsme říkali Zlatovláska. Měla nádherné dlouhé, skoro zlaté vlasy. Všem kluků a myslím, že i učitelům se moc líbila. Jaké bylo naše zklamání, když jednou přijela na školní sraz ostřihaná nakrátko.

Sama jsem nikdy žádnou přezdívku nevymyslela, nemám na to buňky, ale moje kamarádka ta ano, vymyslela přezdívku i mě. Balónek . Hádejte, proč asi?

Přeju vám veselé vzpomínky
Iva

Pozn. red::Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Milá Ivo, i já děkuji za veselé vzpomínky. Představa vašeho učitele Buráka, jak sedí u mísy vyloupaných buráků (a asi mu i cukaly ruce), mě vážně pobavila :)
Děkuji, že jste napsala a mějte pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Přezdívky učitelů a profesorů

 • Vzpomenete si ještě na přezdívku svého třídního učitele (profesora) i jiných učitelů (profesorů)?
 • Měli je, už když jste přišli na školu, nebo vznikly až za vaší docházky?
 • Seděly k nim přezdívky i vzhledově?
  Nebo spíše povahově?
 • Byla jste někdy vy sama iniciátorkou přezdívky?
 • Jaká byla nejvtipnější přezdívka, kterou měl váš kantor?
 • Myslíte, že i přezdívky prochází vývojem?
  (př. že jsou vulgárnější, drsnější…)
 • Setkaly jste se někdy s tím, že se učitel nebo profesor oproti své přezdívce ohradil?
  atd. atd...

Zavzpomínejte na svá školní a studentská léta, zavzpomínejte na své kantory-ideály...

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním milým dárkem, kuchařkou zvanou Hovory s řezníkem (a propos, jednomu z učitelů na základní škole jsme říkali řezník. (ale to není on :))

darekk

Reklama