61a7b4c141effcl.jpg
Foto: Profimedia

Jak jste reagovala, když jste od Ondřeje G. Brzobohatého dostala nabídku zahrát si v muzikálu Slunce, seno, jahody Marii Škopkovou?
O muzikálu mi poprvé řekl, když jsme se náhodou potkali na premiéře jednoho filmu. Myslela jsem, že si dělá legraci, dostala jsem záchvat smíchu, ale potom se mi zdálo, že už o tom mluví hodně dlouho a že to asi nebude fór. Později mi zavolal ředitel Hudebního divadla Karlín Egon Kulhánek a nabídl mi roli Škopkové. To jsem měla samozřejmě další záchvat smíchu. Vzít roli po jedné z nejlepších českých hereček je ohromná čest, ale taky mě hned zachvátila totální hrůza a panika. Nakonec jsem řekla rázné ano, protože je to obrovská výzva a já k ní přistoupím s pokorou a dám do toho veškerou energii. Rozhodně nechceme nic kopírovat a já se nechci srovnávat s Helenou Růžičkovou, protože to ani není možné, takže zvolíme vlastní cestu. Zkoušet začínáme v dubnu a premiéra bude v červnu.

Jaký máte k trilogii Slunce, seno vztah?
Slunce, seno, jahody a Slunce, seno a pár facek absolutně miluju a znám je nazpaměť.

Budete hrát pracovnici JZD, takže by mě zajímalo, jestli jste někdy dojila krávu?
Nedojila, ale strašně bych si to přála. Ke zvířatům mám moc hezký vztah, protože jsem i z velké části vyrůstala na statku. Ale krávu jsme bohužel neměli.

Máte za sebou další soutěž v bikini fitness, dáváte si teď volno nebo už se zase připravujete?
V příštím roce bych chtěla závody absolvovat i na jaře. Tedy pokud budou soutěžit Masters, což je moje kategorie čtyřicet plus. Snad se mi podaří vyladit formu a pokud ne, tak bych stoprocentně chtěla zase příští rok na podzim.

Před závodem je to hodně odříkání a dřiny, čím se po něm odměňujete?
Místo poctivé reverzní diety, kdy se postupně navyšují kalorie, se bohužel odměňuju o dost víc, než bych měla. Už tři týdny se cpu a piju večer před spaním víno. Odměnou je mi i mírnější tréninkový režim, kdy dávám tělu čas na regeneraci. Ale odteď do Vánoc už pojedu zase přísněji, abych získala disciplínu.

O Vánocích si dopřejete?
Jasně, já si dopřávám obecně. Dneska se říká dieta i úplně normálnímu stravování. Takže většinu času se stravuju zdravě, ale dám si i nějakou prasárničku.

Co máte z těch vánočních prasárniček nejradši?
Miluju bramborový salát, ten jím na kila. 

A z cukroví?
Mě sladké moc nezajímá, ale moje maminka dělá geniální marokánky. Nevyhledávám čokoládu, takže pro mě dělá speciální várku bez ní a ta je fantastická.

Pohybujete se mezi extrémy, kdy před závody držíte opravdu přísnou dietu, nebojíte se, že byste mohla spadnout do nějaké poruchy příjmu potravy?
Toho se vůbec nebojím. Všechno, co dělám, je v míře, která je mi příjemná a která je zdravá pro moje tělo. Když tedy opomenu posledních čtrnáct dní před závody. Všechno dělám pod dohledem odborníků a do mojí přípravy spadá i lékařská prohlídka, abych věděla, že je všechno v pořádku.

Na Instagramu hodně sdílíte přírodu a různé cesty, jak jí ulevit. Co v rámci ekologičtějšího života děláte?
Asi čtyři roky u mě kromě toaletního papíru nenajdete jednorázové papírové potřeby. Ušila jsem si látkové kapesníčky, které tahám místo papírových. Co můžu, tak nakupuju v bezobalových obchodech, šetřím vodou, každé ráno si dávám krátké ledové sprchy. Už několik let používám ocelové holítko, kde pouze vyměňuju žiletky, minimalizuju plasty jen na nezbytné. Dál už si nevzpomenu, dělám toho hodně, ale beru to jako samozřejmost.

Zdroj: autorský rozhovor s Ivou Pazderkovou, Instagram Ivy Pazderkové