Sympatická zrzka Iva Pazderková je známá především pro své vtipné výstupy, kdy coby „Blbá blondýna“ baví publikum. Iva je ale i velmi nadanou herečkou a zpěvačkou...

Iva pazderková

Ivo, přiznám se, že vás mám zaškatulkovanou především coby vtipnou moderátorku. Vy jste ovšem i skvělou zpěvačkou, což dokazuje i jedna z hlavních rolí v novém muzikálu Sestra v akci. Kolik muzikálů již máte za sebou?
Moderátorku? Já jsem obyčejná herečka. Mám vystudovanou JAMU a hned po JAMU jsem šla na Flidlovačku, kde hraju už 15 let. Mám tedy za sebou již nespočet muzikálů. Zde v Hudebním divadle Karlín budu hrát svůj druhý muzikál. První byl Addams Family, který byl úžasný. Jsem tedy moc ráda, že jsem byla vybrána i do nového muzikálu Sestra v akci, který bude opět jistě báječný.

SESTRA V AKCI – slavná americká muzikálová komedie již brzy v Hudebním divadle Karlín!

  • Po třech kolech konkurzů do hlavních i vedlejších rolí, pěvecké a taneční company si Hudební divadlo Karlín dovoluje představit nový projekt, který bude mít premiéru na podzim tohoto roku – muzikál Sestra v akci!
  • Předlohou muzikálové komedie Sestra v akci je stejnojmenný slavný film z roku 1992 (s Whoopi Goldgerg v hlavní roli) o barové zpěvačce Deloris Van Cartierové, která se musí před zločinci ukrýt do kláštera mezi řádové sestry. Příchod Deloris však dosud poklidný klášterní život zásadně naruší a vnese do něj řadu nečekaných novinek a komických situací.
  • Muzikálová komedie Sestra v akci se čtyřmi nominacemi na Lawrence Olivier Award (2010), s pěti nominacemi na Drama Desk Award (2011) a stejným počtem nominací na Tony Award (2011), byla v uplynulých letech s úspěchem uvedena na londýnském West Endu (premiéra 2009), v Hamburku (2010), na americké Broadwayi (2011), v Miláně (2011) či Vídni (2011).
  • Autor hudby Alan Menken je osminásobným držitelem Oscara a je stálým spolupracovníkem filmového Studia Walt Disney. I proto je především autorem hudby k mnoha animovaným filmům. Kromě nich však Alan Menken skládá i muzikály. Z jeho pera jsou například představení Kráska a zvíře, Aladin nebo Malá mořská víla. Od roku 2010 má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Takže toho máte odzpíváno opravdu hodně, řekněte, který muzikál vás nejvíce oslovil?
Byly to asi Hvězdy na vrbě. Ty se hrály na Fidovačce. Byl to muzikál, který vznikl po revoluci v brněnském HaDivadle. To byla asi nejhezčí věc, kterou jsem zatím dělala.

Jak už jsme zmínily, čeká vás zbrusu nový muzikál Sestra v akci. Jak se na něj připravujete?
Já už připravená jsem. Jsem věřící člověk, což je základní předpoklad, aby si to člověk mohl užívat, dělat si legraci a vychutnat věci, které spousta lidí třeba nedetekuje. Moc se na tento muzikál těším, ta hudba je naprosto fantastická. Myslím si, že to bude jeden z nejlepších muzikálů, který zde vůbec byl.

sestra v akci
Archiv HDK - foto M. J. Polák

Tímto tedy zvete všechny, aby si tento muzikál v Hudebním divadle Karlín nenechali ujít?
Rozhodně! Už jen Lucka Bílá v hlavní roli je velký tahák. Ona je neuvěřitelná, její rozsah je nevídaný. Já osobně se na Lucku moc těším, až jí uvidím, jak se role zhostí. Věřím, že to bude báječná podívaná pro diváky.

sestra v akci
Foto: Hudební divadlo Karlín

Reklama