Tématem jsme se trefili do noty také čtenářce s nickem Iva K. A na co by ona nikdy nepřistoupila? To už si přečtěte v jejím příspěvku. Má v tom poměrně jasno.

To je krásné téma při pondělí, tak jsem se zasnila a představila si mého manžela v mé situaci. Nemůžu se než jen smát. Dokážete si představit manžela na mateřské? Kdybych mu to navrhla, tak by na to nikdy nepřistoupil. Když pomineme fakt kojení. Nedokážu si představit, že by za mnou zapadly ráno v pět dveře, šla bych do práce a vrátila bych se v pět večer. A on by zůstal doma s malým miminkem, pral by, žehlil, uklízel a vařil. Prostě kdybychom si to doma prohodili. Nejspíš by se zbláznil.

Na co bych zase nepřistoupila já, je že by si vzal hypotéku nebo vysokou půjčku, nebo by někomu ručil. Znám ve svém okolí mnoho lidí, kteří si vzali půjčku, protože něco chtěli hned a dneska mají na sobě uvalený osobní bankrot. Žijí doslova z ruky do pusy a nemůžou si dovolit koupit nic než jídlo. To se člověk raději uskrovní. Ale nejsem zadlužená, děti mají to, co potřebují a udělat si radost drahou dovolenou můžu, když si na to našetřím. Jinak přes to nejede vlak.

Na co bych zas nepřistoupila já, je třetí dítě. Znám svoje možnosti a to by prostě na mě bylo už moc. S dětmi jsou starosti, když jsou nemocné, finanční a práce okolo dětí a manžela mám až dost. S dcerou jsem byla doma tři roky a teď ještě s Tomíkem další tři roky. Těším se, až začnu zase vydělávat, chodit do společnosti a mezi lidi. Protože být jen doma, vařit a uklízet, psát domácí úkoly se dá, ale ne deset let v kuse. Je to práce velice nedoceněná, navíc psychicky náročná. Protože v práci po 8 hodinách zazní padla a všechny starosti s prací končí. Doma to nikdy nekončí, kolikrát si říkám, že to je marný boj. Mám radost z toho, že dcera je zdravá, chytrá a krásně prospívá. To se dá říct i o synovi, ale další už opravdu ne.

Marně přemýšlím, jestli mě můj manžel šokoval s nějakým nápadem. Řekla bych, že ne. My jsme spolu už tak dlouho, že když manžel načne nějakou větu, já ji dokončím. Jsme tak nějak sladění myšlenkově, až si kolikrát nemáme co říct. Naštěstí máme ty naše dvě zlatíčka, která nám šedé všední dny bohatě zpestří. Děti jsou  naše věčné téma a společná radost.
Právě nečekané otázky dcery v té nejnevhodnější chvíli jsou na denním pořádku. Na koupališti plném lidí se mne pěkně nahlas zeptala, co to tatínek schovává v plavkách. Nebo v obchodě chtěla mermomocí balonky potištěné obrázkem. Mami a na co to je???? Při mé smůle měli ty kondomy hned u pokladny a za mnou byla řada lidí. 

Pěkně započatý týden přeje

Iva K.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Abyste tedy jednou neřešila – co bych neudělala ani za nic pro své děti. I když pro ty udělá člověk všechno na světě. Já  jsem kdysi synovi už ty „balónky“ dokonce i kupovala :)
Děkuji za Váš pěkný příspěvek a pozdravujte manžela.
Saša

Téma dne 5. března 2012: Co byste neudělala ani za nic

  • Podělte se i vy o vaše zážitky a nesmyslené (či smyslné) požadavky vašich protějšků.
  • Častěji vyhovíte nebo nevyhovíte?
  • Je něco, co byste pro něj neudělala ani za nic?
  • A proč?
  • Překvapil vás návrhem, u kterého vám doslova vyrazil dech?
  • Nebo vy jeho?

Téma je to pestré a veselé, těším se na vaše historky v podobě příspěvků.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží luxusní denní krém ULTIMATE od Avonu

kremavon

Reklama