Čtenářka Iva K. se mi trefila přesně do noty. Vydala se do hereckých řad a odtud „vytáhla“ a vyjmenovala ty nejlepší. Samozřejmě převážně ženy. A nechybí ani vtipná scénka na závěr, která je i s mužem.

Krásný jarní den vám přeji

Ženy mají smysl pro humor. Jak by také ne? Znám mnoho hereček i zpěvaček, které mají obrovský smysl pro humor. Když se chci od srdce zasmát, pustím si staré dobré komedie s Janžurkou, Bohdalkou, Stelinkou Zázvorkovou a s Menšíkem. Kdepak se na naše krásné komedie hrabe Amerika. Miluji komedii, jak si rodiny  - Stela Zázvorková a Iva Janžurová dělají naschvály. Jak tahají do schodů prázdnou krabici od pračky, jen aby ti druzí záviděli. Naschvál si přestřihávají šňůry, nebo rafičí cedulku, neteče voda. To je jak od nás z paneláku. Je to humor po Česku a rozhodně nikoho neurazí. A nebo moje milovaná Helenka Růžičková a její Škopková. To je věčný film plný krásného humoru a komických situací ze života.

Když se chci ze srdce zasmát, pozvu si k sobě sestru a kafráme a kafráme, co jsme si kdy udělaly. To se nasmějeme, až nemůžeme pomalu mluvit. Máme obě stejný smysl pro humor a jsme naladěni na stejnou notu. Toho času je míň a míň. Ale když se sejdem, jsme k nezastavení. Když se třeba sestra vdávala, tak v ten rozhodný okamžik, kdy měla říct ANO, tak dostala strašný záchvat smíchu. Později mi řekla, že to měla z nervů. Nebyla k zastavení a pan starosta musel chvíli počkat, až jí to přejde. Její manžel už ji znal, ani ho to nepřekvapilo. Sranda ovšem je, že to jejich manželství k smíchu bylo. Asi to byl osud. Já tyhle záchvaty mívám taky. Každopádně tenkrát rozchechtala celou obřadní síň a to se povede málo komu. Nevadí mi různé narážky, nesmyslná slovní spojení, nebo přenesený smysl slov. Umím se zasmát i sama sobě. Nemusím ale přisprostlý humor Ivana Mládka. Ježíííš toho fakt nemusím. Ten si dělá srandu jen z druhých. Jeho humor prostě nemůžu a když ho vidím v televizi,  okamžitě přepínám.

S manželem máme odlišný smysl pro humor. On je chodící vážnost (je ve znamení buvola). Já jsem ta, která si z něj neustále dělá srandu a chystá na něj opičárny (jsem ve znamení ztřeštěné kozy). když jsme si před lety například koupili nový DVD přehrávač a slavnostně si pustili první film, tak jsem mu po skončení filmu řekla, ať ho přetočí na začátek. On s vážnou tváří zarazil nos znovu do návodu k použití a dumal který čudlík má zmáčknout. Až jsem se začala smát, tak mu vše došlo. Takovým způsobem jsem ho dostala mnohokrát. Nebo mu strašně ráda dávám do batohu plyšáky. On si pak v práci vybaluje  svačinu a nachází v batohu samá překvapení.

Mám strašně ráda humor Lucinky Bílé. To je holka, která si dokáže sama ze sebe dělat srandu. Dokáže pobavit okolí, zpívá a moderuje, hraje v muzikálu..... Je to holka šikovná a mám ji moc ráda. Takových lidí by mělo být víc. Když se chci od srdce zasmát, tak si pustím starý silvestr s Menšíkem a směju se jeho historkám, a scénkám třeba s Ivou Janžurovou V Sobotu večer, v neděli ráno. Nebo scénky s panem Dvořákem a Jiřinkou Bohdalovou. Ty jsou nádherné. Tam si dělali srandu jeden z druhého, ale tak nějak mile a aby neurazili. To je přesně můj šálek kávy.

A něco na zasmání :

 

Tak krásný den a úsměv na rtech
Iva K.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________________

Moc děkuji za Váš příspěvek, který mě už jen při vzpomínce na výše jmenované spravil náladu. Jsme na tom úplně stejně. A Lucku taky můžu, trochu ji znám, je to správná holka, která nedostala nic zadarmo.
Pěkný den a ještě jednou děkuji (i za tu super ukázku))
Saša

Téma dnešního poaprílového dne 2. dubna: Mají ženy smysl pro humor?  

Já říkám, že mají !

  • Dokážete si udělat legraci samy ze sebe?
  • Dokážete přijímat humorné narážky, týkající se vaší osoby?
  • Dokážete pobavit okolí?
  • Myslíte si o sobě, že jste vtipná?
  • Pamatujete si vtipy?
  • Máte ráda černý druh humoru?
  • A co sprostý humor?
  • Myslíte, že muži mají úplně jiný humor i smysl pro humor než ženy?
  • Jste s partnerem naladěni takříkajíc na stejnou vlnu?
  • Nachytal vás včera někdo aprílem?

Vše o humoru – vesele i vážně
pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Jedna z veselých pisatelek obdrží stolní hru Jenga - pro šikovné hráče, skládající se z 48 dřevěných dílů, pravidla hry uvnitř. :)

hra

Reklama