A nejen zelenina. Čtenářka Iva K nám popisuje jak je na tom s nákupy ona. Z akcí už je vyléčena.

krásný den ženy-in.
Už jsem se dávno vyléčila z nákupů v supermarketů zboží s názvem akce. Když se ovšem nejedná o spotřební elektroniku nebo oblečení. Maso tam opravdu nekupuji. Jedině čerstvé v masně. Zrovna včera dávali černé ovce na ČT1 a nestačila jsem se divit. Testovali čokoládu a vyhrála ta za 13 kč z Tesca a ta bio někde z Brazílie za nehorázný peníz naprosto propadla. Byla vyrobena z nekvalitního kakaa a obsahovala plno zbytečných Eček. O salámu snad ani nechci mluvit. Ty obsahují víc solamylu, kůží a chrupavek jak masa. Číst si etikety stojí opravdu za to. Zvlášť u potravin co ještě neznám a mám chuť ji vyzkoušet.

Zelenina stojí taky většinou za starou bačkoru. Rajčata a okurky mají chuť vody. Minulý rok jsem je pěstovala na balkoně a ta chuť se s nimi nedá srovnat. Dokonce mi je začala loupit z balkonu dcera. Přitom pořád tvrdí, že rajčata nejí. Jen ty z balkonu :)

Začala jsem se nedávno zabývat otázkou,  čím nahradím bílý cukr v čaji a v jídle. Trpěla jsem těhotenskou cukrovkou a cukr jsem musela naprosto vynechat. Našla jsem ve zdravé výživě javorový sirup a sirup z agave. Má velmi nízký glykemický index a dá se jím cukr nahradit. Jak jsem ale zjistila, ten sirup z agave se u nás prodává i v různých příchutích. Normálně je v něm O,5 % cukru a v těch směsích je cukru 80 % a sirupu z agave 15%. Co je ale zarážející je, že je dražší. Přitom kilo cukru stojí 20kč a kilo sirupu 280kč.

Takže kdybych to shrnula, ovoce a zeleninu ano, ale vlastní ze zahrádky, maso jen v masně a velké obchodní řetězce navštěvuji jen v sezonním výprodeji oblečení. Potraviny tam nakupuji jen klasické zboží ve více kusech s dárkem zdarma. A to né rychle se kazící, ale třeba čaje....

Iva K. 

Pozn. red: Text nebyl redakčně upraven

______________

Výprodej oblečení a elektroniky, to ano, to je v pohodě, také zajdu. Teď mi právě kolegyně řekla, že ale existují dokonce i výprodeje potravin. Tedy prodejní místa s potravinami s prošlým datem spotřeby. To je síla.
Děkuji za Váš příspěvek a přeji hezký den
Saša

Téma dnešního dne 25. ledna 2012
Potraviny – kvantita versus kvalita

  • Jaký je váš názor na kvalitu potravin v našich obchodních řetězcích?
  • A co potraviny u vietnamských prodavačů?
  • Máte špatné zkušenosti s trvanlivostí a kvalitou?
  • Kupujete do zásoby?
  • Pěstujete si nějaké vlastní suroviny?
  • Cítíte ten znatelný chuťový rozdíl?
  • Co říkáte na biopotraviny?
  • Co říkáte na neustále zdražování potravin, je úměrné kvalitě?
  • Vaříte i „podle peněženky“?

Vše o potravinách, vaše příběhy, názory a komentáře pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží dárek: Dvě knihy kuchařek. Nahlédla jsem do nich, nejsou špatné :)

knihy

Reklama