Další příběh, byť s negativním názorem na zimu, přišel od čtenářky Ivy K. Ale on vlastně ten názor zas až tak negativní není, důkazem toho je úžasná fotografie zamrzlého vodotrysku u Karlovy Studánky. Děkujeme :)

Krásný jarní - zimní den milé ženy-in.

Takové krásné zimní počasí mi maximálně vyhovuje. Nemám ráda zimu, a to nemyslím roční období, ale chlad. Nebaví mě oblékat si několik vrstev oblečení, abych se vypravila ven něco málo nakoupit na oběd, nebo jen skočit na poštu. S dětmi je to ještě zábavnější. Když je oblékám jako cibulku, nejednou mi ke konci oblékání  dcera řekne, že chce čůrat, tak mě přejde chuť kamkoli chodit. Nemám ráda tu rozbředlou břečku, když jsou velké výkyvy teplot. Chodníky, přes které nejde přejít, aniž bych nespadla. Sněžné pluhy, které zaručeně zahážou sněhem každý nájezd na chodník a já přes ty bariéry nemůžu projet s kočárkem. 

Ty klasické zimy jako na obrázcích Josefa Lady jsou pryč. Jsou to krásné obrázky s velkou dávkou romantiky. Ale takové zimy zas ocení jen děti, nebo náruživí lyžaři.  Mě by stačily jen dva týdny tuhé, mrazivé zimy na sáňkování s dětmi a stavění sněhuláka. A jako každý rok bych zajela do Karlovy Studánky na zamrzlý vodotrysk. Je nádherný. Má až 8 metrů na výšku, tak dva až tři metry na šířku a jeho rampouchy se nádherně lesknou na slunci. Pokaždé je jiný a krásnější. Karlova Studánka je v zimě nádherná. To je pro mě asi jediný důvod mít ze zimy radost.

Takže takové teploty nad nulou sice sněhu moc nefandí, ale já venku nemrznu. Sluníčko víc hřeje a zve k procházkám na novoroční výšlap na Uhlířák, kde je nádherný výhled na celé město. Procházkám na náměstí,  pokochat se  vánoční výzdobou a nadýchat se vůně svařáku a medoviny. Bez takového počasí bych s kočárkem a měsíčním miminkem ani ven nemohla. Takže mi nezbývá než počítat dny a týdny do jara  a zimě zamávat,  tak zas za rok :)

Iva K.

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

vodotrysk

___________

Ano, klasickou zimu z obrázků Josefa Lady už vídáme málokde, ale málokde také vídáme zamrzlý vodotrysk. V Karlově Studánce je krásně v každém ročním období.
Moc děkuji za poslání této fotografie i za příspěvek a přeji pěkný pohodový den (třeba na procházce s kočárkem)
Saša

 

Téma dnešního dne 3. ledna 2012: Zima – nezima

  • Vyhovuje vám podoba současné zimy?
  • Jaká byla zima vašeho dětství?
  • Jezdíte v zimě na hory?
  • Byl letos tam, kde bydlíte, alespoň trochu sníh?
  • Zkusme se malinko zahrát na vědce.
    Proč si myslíte, že je v zimě takové teplo?
  • Myslíte, že letos ještě přijde ta pravá zima?
  • A také můžu položit otázku: Jdete dnes na houby? :)

Vše o zimě nezimě pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
A můžete přiložit i nějakou „opravdovou zimní“ fotografii.

Jedna z pisatelek dostane za svůj pěkný příspěvek diář na rok 2012

dairek

Reklama