K dnešnímu tématu se vyjádřila i čtenářka Iva K. Nemyslí si, že by dítě zachránilo rozpadající se vztah. Ale ona to naštěstí řešit nemusí, neboť má manželství spokojené.

Krásný den milé Ž-ínky.
Nemyslím si, že by narozením dalšího potomka mohl nastat zvrat k lepšímu. Vztahy v rodině jsou velmi křehké. A když jeden z partnerů se chová nezodpovědně, necitlivě ke svému protějšku a záměrně svému okolí ubližuje, je jediná cesta. Ze vztahu vycouvat a to co nejdříve. Lidé se ve své podstatě nemění. Možná když jsou ještě dětmi, je ještě čas je přivést na správnou cestu. Jejich chyby se snažit omluvit a dát jim další a další šanci. Děti prostě chyby dělají a dokáží se z nich poučit. Dospělí už ne. Je podle mě naivní si myslet, že třikrát rozvedený muž, kvůli nevěře,  se najednou po čtvrté poučí a najednou mávnutím kouzelného proutku bude své čtvrté ženě věrný. Jeho chování nezmění ani o 20 let mladší partnerka, ani bohaté věno a už vůbec ne další dítě.  Muži jsou ve své podstatě lovci. Baví je to poznávání na začátku, nové vůně, city, tajemno a usilování o nový zářez na pažbě. Když se jim to podaří, tak to poslední co by je zkrotilo je jejich potomek.

Vztah na začátku musí mít pevné základy. Prověřený lety vztah a nesmí v ní chybět oboustranná důvěra. Když to není na začátku, těžko to nastane časem. Narození potomka je krásná chvíle pro oba rodiče. Zároveň je to zkouška ohněm. Najednou se přibalí ke stávajícím problémům starost o malého drobka. Není tolik peněz, co bylo. Není čas na romantiku při svíčkách, drahé dovolené, nebo víkendy někde v luftu. Každodenní starosti se smrknou v péči o miminko, co navařit, kdy uklidit a kolikrát nezbyde čas ani na společné sledování tv. Protože drobek propláče celou noc. Když by byl vztah mezi rodiči napjatý, tak tuto zatěžkávací zkouškou prostě neprojde.

Už moje babička mi od mala vtloukala do hlavy, že mužský se manželstvím nepředělá. Jestli se mi na něm něco hodně nelíbí na začátku, obvykle je nejlepší do toho ani nejít. To platí i naopak. I muži si vybírají své polovičky a myslí si, že se časem změní. Když je nepořádná, neumí vařit a lítá pořád někde po hospodách, tak ji miminko nezmění a vztah se brzy rozpadne. Obvykle to ale nejvíc odnesou děti. V dnešní době si to musí každý dvakrát rozmyslet, protože být s dětmi sám je strašně těžké. Na druhé straně, co má dneska člověk jisté, že? Naštěstí jsem tuto těžkou otázku nemusela nikdy řešit. Naše děti jsou šťastné a mají oba milující rodiče. Co by chtěli do života víc :)

Tak se mějte krásně
Iva K.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________________

Tak to vám moc přeju. Ona ta vyrovnanost a spokojenost je cítit i z vašich příspěvků, které píšete.
Děkuji za pěkně sepsaný příspěvek a přeji krásný den celé vaší rodině ))
Saša

Téma dne 14. května: Může dítě (děti) zachránit rozpadající se vztah?

  • Jak tyto, vám známé příběhy, končí? Dobře, nebo špatně?
  • Myslíte, že dítě, ať už ještě nenarozené, nebo už ty, co jsou na světě, partnera udrží?
  • A proč ne?
  • Proč jsou někteří muži tak nezodpovědní, že „zasejí“ a utečou?
  • Vstoupila byste dvakrát do stejné řeky?
  • Chtěla byste dítě za každou cenu?
  • Držela byste rodinu pohromadě za každou cenu?
  • Třeba kvůli financím?
  • A co říkáte na volné soužití? Kdy jsou spolu partneři jen kvůli dětem a každý si žije po svém?

Téma je to široké, doufám, že i pro vás zajímavé.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: dětskou kosmetikou GARNIER KIDS (pro děti nebo pro vnuky)

darek.

Reklama