A máme tady konečně i chlapa s nejhorší rýmečkou na světě. O něm… a mnohé další si přečtěte v podařeném příspěvku od čtenářky Ivy K.

Zdravím všechny Ž-ínky.

Můj manžel je typický chlap. Celý rok mu nic není. K lékaři chodí jen na preventivní prohlídky. Doma se při nemoci nechce zdržovat. Když to jen trochu jde, ani k němu nezajde. Jednou jel v zimě ze služební cesty a tolik se těšil domů, že si při vysedání z auta přibouchl palec do dveří. Ale co. Pobral tašku z kufru a pelášil za náma. Doma nás s radostí přivítal, ale jak pomalu roztával na pokojovou teplotu, tak mu ten palec na ruce otékal. K doktorovi nechtěl jít, že je to jen naražené. Večer už nemohl vydržet od bolesti. A ráno na mé naléhání teda jel na rentgen. No měl to samozřejmě zlomené. Naštěstí nedostal sádru, jen dlahu na ten prst. Doma byl asi 14 dní. Ale co vymýšlel. Je to člověk, který nedokáže být doma v klidu a nic nedělat. Pustil se do vyklízení špajsky, malování, oprav hraček, které pořád odkládal.... A kde si nemohl pomoct s tou nemocnou rukou, volal neustále na pomoc mě. Byla jsem ráda, když se konečně do práce vrátil.

Pohroma nastane, když je nachlazený a nedej bože ho bolí v krčku a má 37.5. Tak to je doma nadělení. To nemůže nic. Raději ani neotvírám okno, aby ho ještě neofouklo. Nemůže ani s košem. S nemocí se přece po venku nechodí. Jen tak polehává a je strašně protivný. A jak říkám. Svou nemoc si pěkně šetří. Dělá mu dobře, když ho obskakuji a lituji. Protože, taaaaakovou rýmečku nemá nikdo:).

Jednou onemocněl silnou hnisavou angínou. Měl vysoké horečky, v krku knedlík a bolest, že nemohl ani jíst a polykat. Dohnalo ho to až ke svému obvoďákovi. Čekal něžné pohlazení, zacházení a politování. Když né od pana doktora, tak aspoň od sestřičky. Ovšem to by nesměl být jeho pan doktor, jako pan doktor Hrušínský v dnešní ukázce. Pane doktore. bolí mě v krku, že nemůžu ani polykat. Tak NEPOLYKEJTE. Tady máte antibiotika a naschle. Ten se s nikým nemaže. a nejraději by posílal všechny do Pelhřimova. Zato jeho maminka, ta ho dokáže politovat. Ten náš Peťánek, co ten si musí vytrpět. Člověk u ní má pocit, jako by manželovi nebylo 40, ale 6 let.

Ona je to vůbec oddaná maminka svých dětiček. Jak byl nemocný s rýmečkou můj 50 letý švagr, tak nelenila, chodila mu domů uklízet a  s navařený obídkem. Převlíkla mu postel, doma přeprala a vyžehlila a běžela mu ji znovu povlíct. On je švagr svobodný mládenec a na mamince vždycky visel. Jí to ani nepříjde. Své děti vidí stále jako děti. Mě to příjde absurdní. Protože jsem od rodičů od dvaceti let, a moje maminka se se mnou nemazala. Na nějaké rozmazlování nebyl čas a vychovala mě tak, abych se o sebe dokázala postarat. Ať jsem nemocná, nebo zdravá. Prostě se spoléhám jen na sebe. Rodiče teď  politují maximálně odřené kolínko mých dětí. S mojí rýmečkou si vrásky nedělají.

Tak přeji krásný jarní/letní den

Iva K.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________________

Milá Ivo, to jsou ty matky synů. To ony z nich dělají i ve čtyřiceti při každém zakýchnutí chudinky nemocné.
Ale sama mám máslo na hlavě, i já našemu dospělému synovi dávám pomalu termofon do postele :)(aby mu nedejbože nebyla zimenka:))
Děkuji za milý (a pravdivý) příspěvek a přeji krásný májový den
Saša

Téma dnešního dne 2. května 2012: Chlapi u doktora

 • Jaké máte zkušenosti s těmi vašimi?
 • Jsou to spíše hypochondři, nebo je nedostane k doktorovi ani heverem?
 • Chodí na poslední chvíli anebo jsou v čekárně jako doma?
 • A co když jsou už nemocní? (teď nemyslím vážně)
 • Jak se chovají? Statečně nebo fňukají?
 • Musíte je přemlouvat: běž už k tomu doktorovi, nebo jdou sami?
 • Máte díky zanedbání prohlídky u lékaře, nedejbože i špatné zkušenosti?
 • Myslíte, že jsou muži vůči doktorům bojácnější než ženy?
 • A možná bych přidala i otázku z trochu jiného, i když podobného soudku:
  Jak se chovají, když jste nemocná vy? Dokážou se o vás postarat?
 • A ještě jednu otázku si neodpustím.
  Dokážete si představit, že by rodili chlapi?

Vše na téma: Chlap u doktora pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem, biografií dvou známých osobností, kteří měli s doktory nemalé zkušenosti.
Knihy nakladatelství Petrklíč: Vlastimil Brodský a nakladatelství XYZ: Miloš Kopecký / Důvěrný portrét

knihy

Reklama