Naše čtenářka Iva K začíná den pravidelným ranním rituálem, a to, že si zapne Ženu-in. :) A rituály pokračují. Jaké, to si přečtěte v dalším tematickém příspěvku.

Jako už každé ráno, vstávám o něco dřív jak děti, udělám si snídani a zapnu PC s Ženou in. Jsem zvědavá co  si zase na nás Radek Kříž vymyslel za šifru. Někdo se neobejde ráno bez kávy a cigarety, já zas bez internetu, denních zpráv a soutěží.

Svůj ranní rituál má i dcera,. Zaboha ji nedokážu dostat z postele. Musím ji budit s půlhodinovým předstihem a stejně jdeme na poslední chvíli do školky.  Většinou na ní zabere když se zmíním o vařeše, nebo kropení vodou na kvítka.  To stačí napočítat do pěti a už má na sobě první vrstvu oblečení. Po dobrém to s ní nejde.  Pak zpacifikuji drobka. Nemá rád oblíkání čepice, jinak se vstáváním nemá problém. Ten je naopak čilej i několikrát za noc :) Tyhle rána jsou u nás denně jak přes kopírák.

Druhým rituálem je zase uspávání. Natálka si zvykla usínat u mě v posteli a tulit se ke mě nebo k manželovi dokud neusne.  Večer jí čteme pohádky, zapnem potichu rádio a musíme u ní ležet, dokud opravdu nezabere.  Už se docela těším, až bude usínat s Tomíkem, protože už se nebude vymlouvat, že je v pokojíku sama. Ani nevím, na co kupujeme TV program, protože při čtení večerních titulů, si můžeme jen povzdechnout... tak to taky neuvidím.....Každý večer ji manžel říká, že je to naposled a zítra spí sama a každý večer spustí brek a jde spát s ní.

Krásným rituálem jsou sobotní rána, kdy můžu spát dýl a manžel chystá snídani. Většinou dělá vajíčka na másle a zakrojí čerstvý chleba. Řekla bych, že za ty roky co jsme spolu se je naučil dělat líp než já. Škoda jen, že nepostoupil dál a obědy nechává výhradně na mě.

Tradice o svátcích dodržujeme z obou našich rodin. Navštěvujeme se mezi sourozencema na narozeninách a svátcích. Nikdy nesmí chybět na oslavě dort. Mým dětem je dělá moje mamka a třeba u švagrové se každý rok těším na krtkův dort. Na něm si vždy pochutnám, dělá ho skvěle.

O Vánocích nesmějí  chybět koledy, kapr  a cukroví. Na tom se ještě shodneme. Manžel ovšem jí hřibovou polívku a rybí polívku s jikrama, já zas mám ráda hrachovou. Manžel ještě před samotným podávání večeře jí česnek s domácím chlebem a zakusuje opekance a my zas uždibujem cukroví. Co nesmí ovšem chybět na Vánoce je  Popelka. Nic mi nevadí, ani Vánoce bez sněhu, ale bez Popelky ano. Při ní se rozbalují dárky, nebo ještě líp, už jsou rozbalené a je klid.

Ještě bych snad zmínila krásnou povánoční tradici, kterou máme s manželem společnou. Po vánocích vyrážíme do Karlovy Studánky na zamrzlý vodotrysk. Nikdy mě nepřestane okouzlovat, když  se na něm třpytí na slunci rampouchy a samozřejmě svou výškou až osmi metrů. Nechce se mi od něj odejít. Z každé strany je jiný, nádherný a nad ním stále tryská voda a dělá duhu proti slunci.

S přáním pěkného dne vás zdraví
Iva K.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

Co k tomu dodat. Krásné rituály. Nikdy v nich nepřestávejte. Děkuji, že jste napsala, a už teď Vám přeji krásné zítřejší, to sobotní ráno :)
Saša

Téma 30. 3. 2012: Rodinné tradice a rituály

 

DENNÍ SOUTĚŽ

Dnešní soutěž bude tematická, vztahující se k rodinným rituálům. Ve čtyřech příspěvcích vám postupně ukážu kousky fotografií, ta čtvrtá bude už vlastně celá, na nichž se nachází místo, na které naše rodina jezdila téměř s rituální pravidelností.

Ještě když jsme jezdili s dětmi na výlety, tak skoro pokaždé, když jsme se blížili k Praze, jsme se na tomto místě zastavili. Je neskutečné! Zážitek, požitek, síla i energie.
„Mami, tati …. zajeďme se ještě podívat … ….“
Kam? To už je dnešní hádankou pro vás.

Kde jsme se tak často a pravidelně při návratu do Prahy stavovali? (už ten návrat je malou nápovědou).

Neukvapujte se s odpovědí, (i když je velmi lehoučká), pokud si nejste jisté, počkejte až na odhalení celé fotografie.

Výřez. č. 2.

fotodva

Reklama