Jakou jedinou pověru praktikuje čtenářka Iva K., to si přečtete v jejím pěkném příspěvku. A dozvíte se v něm i mnohé další zajímavosti.

Pěkný pátek přeji děvčata.
Nemůžu říct, že bych byla pověrčivá a pátek 13. mám ze všech pátků nejraději. Můj manžel to číslo miluje. Narodil se  13. 3. 1973. Tak se není čemu divit. Jako šťastné číslo považuji spíše 11 a 15. Nevím proč, ale jsou mi ty čísla sympatičtější. Sedmičku mám taky za šťastné číslo, ale zatím jsem s  ní nic nevyhrála. Jestli to nebude tím, že nesázím :)

Praktikuji jedinou pověru, a to když nechci nic zakřiknout, raději o tom nemluvím. Nebo když už, tak klepu na dřevo. Mám svůj vnitřní pocit, že to určitě pomůže. A nejspíš to pomáhá.

Jako asi každý, nemám ráda, když mi přeběhne černá kočka přes silnici. Zvlášť když někam spěchám, nebo je přede mnou důležitý úkol či schůzka. To už dopředu tuším, že to špatně dopadne. Taky věřím, že kominíci nosí štěstí. Málo kdy se mi podaří nějakého potkat. Jednou jsem takového pěkně umouněného  potkala a nedalo mi to, než šáhnout si na něj pro štěstí. Asi už byl zvyklý :-) tak mě nechal a šlapal si dál po své práci. 

Taky se říká, že do nové práce se má vykročit pravou nohou a když padá hvězda, něco si přát. To už jsou opravdu pověry, na které nevěřím. Ale od malička do mě moje mamka hustila, že na Nový rok, nesmí viset prádlo na šňůře ani na radiátoru. To tedy dodržuji do puntíku. Ty následky bych nechtěla nést na svých bedrech. Asi každý ví, proč se to nesmí.

Taky si dávám pozor, abych někdy nerozbila zrcadlo. Přináší to sedm let neštěstí. Naštěstí se mi dosud rozbít nepodařilo. Musím zaklepat :) Taky se říká, že vracet se domů pro cokoli znamená smůlu. Tomu už nevěřím. Jednak se vracím domů pro něco skoro každý den a jednak jsem vyrazila na svou svatbu bez svatební kytice. Musela jsem se vracet a neštěstí mi to nepřineslo. S tou kytkou to byla stejně sranda. Nakonec jsem ji i zapomněla hodit do houfu lidí pro štěstí. Nesla jsem si ji po půlnoci hrdě domů :)A vidíte. Smůlu mi to nepřineslo. Je to jen o vnitřním pocitu a klidu.

Když je něco ve vzduchu a má se to stát, tak se to stane. Děj se co děj.
Tak šťastný pátek 13. a pozor na černé kočky

Iva K.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Ano, ano, má-li se něco stát, tak se to stane. Ale to je přece také pověra, ne? Nebo osud? Každopádně, děkuji za Váš zajímavý příspěvek a pozdravujte manžela – šťastný to člověk :)
Saša

Téma dnešního dne 13tého v pátek jsou: Pověry

 • Věříte na pověry?
 • Na jaké nejčastěji?
 • Napište, i pokud nevěříte. Důvod proč ne.
 • Praktikujete některé?
  př. černá kočka-vrátím se, padající hvězda-přeju si přání, vezmu podkovu, sáhnu na kominíka ad.
 • Zatrne ve vás při nějaké události spojené s pověrou?
  př. rozbité zrcadlo, vyřčená věc, kterou chcete vzít zpátky
 • Máte zkušenosti s realizovanou pověrou?
 • Nosíte amulety pro štěstí?
 • A co čtyřlístek, hledáte pro štěstí?
 • Jak se stavíte k dnešnímu dni? Pátku 13tého?
 • A na závěr ta nej… Věříte na Boží mlýny?
  melou pomalu, ale jistě?

Vše o pověrách pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Budu se moc těšit a jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem:
Kosmetickým zrcadlem Oriflame (které se snad nikdy nerozbije) a místo černé kočky posílám elegantní černou tužku od Bomtonu.

zr

Reklama