Jak čtenářka Iva K. vylepšuje svým dětem některé kousky oblečení, to uvidíte na přiložené fotografii. A v příspěvku se dozvíte i to ostatní. Třeba, kdo je „Natálek“ :)

Krásný den ženy in.

Nemůžu říct, že děti oblékám podle poslední módy. Mám je relativně dost malé, zvlášť drobka .Ten na sobě snese vše, teda když to zrovna není kousavý svetr. Má tu smůlu, že má starší sestru, po které nosí občas růžové dupačky a košilky s volánkama. Je mu to jedno. Zatím .:) Takhle vymoděný je jen doma.

K doktorce s ním jdu už oblečeného za kluka. Nacpala jsem pořádně velkou tašku růžových oblečků po Natálce a poslala ji sestřenici na její Natálku. Obratem mi přišla igelitka s oblečkama po jejích synovcích, a mně tím udělala ohromnou radost. Říkala jsem si, že růžové dupačky Tomík ještě snese, ale kombinézy a trička už mu dávat nebudu. Navíc je podobný dceři, jak byla malá a jezdí v červeném kočárku. Kupodivu si ho s holčičkou ještě nikdo nespletl. Ale doma mu občas řekneme Natálek. Je to náš poklad :)

Natálka už je šestiletá slečna a jen tak něco si na sebe nevezme. Je ovlivněná dětskou módní ikonou Hallo Kitty. Takže má s kočkouu plno triček a nosila by je nejraději i v zimě. Pár triček má s krtečkem a hodně se štrasovýma kamínkama. Co se leskne, okamžitě chce.

Nemám na dětech ráda rifle. Ty jí ze zásady nekupuji. Je to neprodyšný materiál a zvlášť holčičkám dělá neplechu. Té to nevadí. Když to počasí jen trochu dovolí, nosí sukni nebo šaty. Těch má teda plnou skříň a rozhodně jich má víc než já. Některé oblečení trochu vylepším vlastním vyšívaným obrázkem s korálkama. Nedávno jsem jí tak vylepšila rukavičky. Na jeden prst jsem vyšila prstýnek. Měla z nich ohromnou radost. Co se Tomík narodil, tak jsem jí přestala kupovat jen růžové oblečení. Sice se trochu vzpírá, ale chápe, že modré nebo červené trička můžou nosit oba. Oblečení kupuji v kamenných obchodech, ale i v sekáčích. Nejčastěji ve výprodeji. Má krásné oblečení, chodí čistě a vkusně. 

Za mého dospívání toho moc nebylo a vzpomínám si, že mě mamka nutila chodit ve svetru z chemlonu se sukní z téhož materiálu. To jsem nesnášela. Vydržela jsem to  párkrát a pak jsem to tajně někde schovala a dělala hloupou. Já NEVÍM kde to je :) Bílou halenku k sukni jsem měla jenom jednu. Nebyla nic moc, ale aspoň tak. Zato jsem udělala terno se zelenýma šatama s krásnou bohatou sukní. Ty jsem měla moc ráda a i dnes by se malé určitě taky líbily. Nevím ale kde skončily. Většinou jsem věci podědila po starší sestře. Takže kalhoty měly vytlačené kolena a občas i nějaký flek či díra. Mamka to šikovně maskovala nášivkama. Hodně věcí na nás i šila. Byla moc šikovná. To jsem po ní asi zdědila. Protože už v páté třídě jsem si sama uháčkovala pěknou vestu na halenku a svým panenkám jsem háčkovala šaty. Šití mi taky jde. Dělala jsem dceři princeznovské šaty. Fotku už jsem tady kdysi k článku  dávala.

Ufff to jsem se rozepsala. Tak na závěr posílám fotku těch rukaviček.
Krásný den přeje Iva K.  

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

rukavicky

_______________________

Moc hezký příspěvek, děkuji Vám za něj. Škoda, že když byly moje děti malé, tak výprodeje a sekáče nebyly, ty já můžu, protože sama nic originálního nestvořím :) Vy jste šikovná.
Pěkný den vám i vašim dětem ( a věříte, že ten „Natálek“ by nebylo špatné jméno :))
Saša

Téma dnešního dne: Jak oblékáte vaše děti?

 • Kupujete jim nejnovější módní výstřelky?
 • Nakupujete v rámci finančních možností?
 • Oblékáte je přiměřeně k jejich věku?
 • Dědí vaše děti oblečení jedno po druhém?
 • Nakupujete i na tržnicích? Co ano, co ne?
 • A co říkáte na tolik oblíbené second-handy?
 • Šijete a pletete?
 • Stalo se vám někdy, že vám vaše dítě řeklo, v tom nepůjdu, to si na sebe nedám.
 • Upřednostňujete kvalitu nad kvantitou?
 • Kupují vašim dětem oblečení i babičky a dědečkové?
 • A trefí se do vkusu?

Napadá mě velká řada otázek, a tak je na závěr zjednoduším.

Prostě, jak oblékáte vaše děti…

Své příspěvky pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním milým dárkem – holčičími opalovačkami, cca na 6 - 7 let, a osuškou (ta může být i klučičí)

darek

 

Reklama