Čtenářka Iva K. také patří k těm, které preferují svazek manželství. I když připouští, že jiné by to bylo možná bez dětí. Ale děti má a má i hodného manžela, dnešního oslavence!

Myslím si, že v dnešní bouřlivé době, kdy nevíte kdy budete mít práci, bydlení a jiné důležité hodnoty, je partnerství ten nejdůležitější pevný bod. Od toho jsem začala i já. Se svým partnerem jsem chodila asi dva roky a svatbu jsme začali plánovat, až když jsem zjistila, že jsem těhotná. Možná, že už nenosím růžové brýle, vidím na svém manželovi i to co jsem před svatbou přehlížela, ale stejně bych to udělala znovu. Když se už mají narodit děti, tak do úplné rodiny. Děti potřebují určitou jistotu, zodpovědný přístup a taky ten strašný stereotyp, který nastává v každém manželství.
Zjednodušili jsme si tím život. Jak při jednání na úřadech, tak právní problémy, které řeší nesezdané páry. Je to jistota, že se o mě partner postará a já o něho. Je to krok, kdy říkáme jeden druhého, že je to na celý život, v dobrém i ve zlém.

Jinak bych asi přemýšlela, kdybych ty děti neměla. Jako mladá zamilovaná holka někde na škole si tento krok rozmyslím. Až společný život v jednom bytě ukáže, jaký ten partner opravdu je. Pro rodinu by se manžel rozdal. Je šetrný a nerozhazuje peníze za hlouposti. Má nás rád a to je hlavní. Určitě by se k nám choval stejně i bez té svatby. Takhle jsme ale jedna rodina a to je prostě větší závazek, než kdybych byla jen přítelkyně.

Navíc je manžel narozený 13. 3. 1973. Je prostě dítě štěstěny, No nevemte si ho :) Tak miláčku vše nej nej ať nám to ještě dlouho vydrží.

Iva K.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Váš manžel má úžasné datum narození! Připojuji se k zástupu gratulantů a celé vaší krásné rodince přeji hodně štěstí, zdraví a lásky.
Děkuji za příspěvek
Saša

Téma dnešního dne s pěkným datem 13. 3. 2012
Svatba, nebo život na hromádce?

  • Vdávala byste se, nebo upřednostňujete život na hromádce?
  • Proč?
  • Vdala byste se pro peníze?
  • Napište nám, jaké má váš stav výhody a nebo nevýhody.
  • Co říkáte na uzavírání předmanželských smluv?
  • Odmítla jste někdy nabídku ke sňatku a litovala pak toho?
  • Nebo naopak čekáte, a ona nepřichází?
  • Je podle vás soužití na hromádce stejné jako manželství?
  • A můžete přidat i váš názor na uzavírání manželství párů stejného pohlaví.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek - kuchařku Hanky Michopulu s příznačným názvem Zpátky domů :))

knihakucharka

Reklama