A po poněkud smutnějším příspěvku tu máme příspěvek od začátku až do konce radostný. Je od šťastné maminky Ivy K. a přikládá i krásné fotečky.

Přeji dobrý den (dětí),
malé dítě je pro každou maminku symbolem štěstí, radosti a naplněním její mateřské lásky. Čeká nás sice hromada starostí, bezesných nocí, brzkého vstávání a pláče, ale na vše špatné máme tendenci zapomenout, když uvidíme ráno v postýlce usměvavé breptající miminko, které natahuje ručičky a chce se pomazlit. Může se na takové mrně někdo zlobit, že v noci nespí, bolí ho zoubky a přes den mi poblinkalo už třetí halenku? Vše je hned odpuštěno, když k sobě máma přivine to teploučké voňavé stvoření a dá mu pusu na líčko.

Neznám nic krásnějšího, než když to moje mrně vedle mě leží v posteli, hraje si s hračkami a žvatlá tou svou řečí, které rozumí jen ono samo. Občas po mě loupne pohledem a směje se od ucha k uchu. Stačí mu tak málo. Moje blízkost, čistá plínka a plné bříško Sunaru.

Starší dcera kupodivu na malého nežárlí. Snaží  si s ním hrát a mazlit. Ale musíme na ni neustále dohlížet, nebo by mu mohla nechtěně ublížit. Bráška jde stranou, jedině když je v tv Kouzelná školka a šikulové. To skoro nedýchá a jen zarytě kouká od začátku do konce. Tomík to tak dlouho nevydrží, ale na krátkou pohádku už koukají spolu. Jako pyšná starší sestřička, důležitě  vozí kočárek a svoje kamarádky nechává malého pohladit a obdivovat. To je pak středem pozornosti a v sedmém nebi.  V září jde do první třídy, tak nám nastanou další starosti s učením a domácími úkoly. Natálka je ale chytrá holka a věřím tomu, že ten první samostatný krok zvládne na jedničku.

Dneska máme ve 14. hod. Den dětí ve školce. Bude tam mít hned dvě vystoupení. Bude cvičit se svým kroužkem Zumbu a tančit se Stonožkama. Nic mi nechtěla prozradit, tak to bude překvapení i pro mě. Vyřádí se tam na skákacím hradu, koná  se tombola a plno dětských soutěží. Večer si pak na zahradě školky opečeme párky a  pomažeme domů koupat malého. Program je vždy bohatý a ty naše třeštidla to pěkně utahá k spánku.  Tak nám držte palce, ať nám vyjde počasí, protože tu od rána prší.

Tak pěkný Dětský den přeje
Iva K.  

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

fotojedna

fdva

tri.

_________________________

Dneska je to počasí opravdu nějak uplakané. Ale důležité je, že nepláčou děti, že jsou veselé a radují se.
Ty vaše vypadají krásně a spokojeně, moc hezky jste to napsala už v úvodu, že jsou symbolem štěstí každé maminky. (a tatínka)
Moc vám to rodinné štěstí přeju a děkuji za příspěvek i krásné fotečky :)
Saša    

Téma dne 1. června 2012: Děti, radosti i starosti

Ihned se nabízí se ona známá věta: Malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti.
Ale i přesto, že je 100% pravdivá, buďme rádi, že je máme.
Hledejme v nich jen to radostné a pozitivní.
Vždyť jak si je vychováme, takové je budeme mít.
Jsou naším zrcadlem, do kterého se budeme dívat po celý zbytek našeho života.
A dnes si o nich ještě i něco napíšeme.

Těším na vaše příspěvky, týkající se dětí.

  • O radostech i starostech
  • O výhrách i zklamáních
  • O naději a odpouštění
  • A třeba i o tom, jak s nimi ten dnešní významný den -
    1. červen strávíte

A pamatujte, dokud jste tady, i dospělé děti jsou stále vašimi dětmi.  

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu hodnou maminku odměníme parfémem od firmy Avon Eternal magic s vůní malin a pro děti přidáváme voňavý meruňkový šampon od firmy Garnier.

darecek

Reklama