Herečka Iva Janžurová si na nečinnost rozhodně stěžovat nemůže. Hraje v divadle a je obsazována i do filmů. Času na odpočívání jí tedy až tolik nezbývá. Zastihli jsme ji v přestávce natáčení nového českého filmu Vy nám taky, šéfe.

„Je to docela honička. Už v pět hodin ráno pro mne přijel šofér a zavezl mne na natáčení," postěžovala si s úsměvem oblíbená herečka, která v zápětí sáhla vedle sebe na židli ne pro scénář, ale pro háček.


„Co se divíte. Teď nějakou chvíli na plac nepůjdu, tak si štrikuju a štrikuju. Budu tu asi až do večera a čím se mám zabavit,“ říká Janžurová.

Stejně tak jako studuje role a hraje na jevišti prý přistupuje i k domácím pracím a zejména k háčkování.

„Právě háčkuju límec, tak mne nechte se soustředit, ať pak nemusím párat," varovala nás s úsměvem matka dvou dcer a několikanásobná babička, a rozkmitala své ruce do neuvěřitelné rychlosti.

 

Tento pátek slaví

Čtvrtý duben od roku 2002 herečka slaví jako své druhé narozeniny. Tehdy na ni při představení inscenace Marie Stuartovny ve Stavovském divadle spadla těžká boční kulisa a byl jen zázrak, že nehodu přežila bez těžkých následků. Měla „jen" šok, pohmožděniny a odřeniny, které jí ještě nějakou dobu přinášely bolesti zad, hrudníku, ruky i hlavy. I nyní po šesti letech herečka věří, že 4. duben je pro ni smolný a raději nic, co není vysloveně nutné, nebude tento pátek podnikat.

Reklama