Herečka Iva Janžurová je po operaci ve stabilizovaném stavu, hlásí lékaři z pražské Nemocnice Na Homolce. A svým fanouškům už dokonce i poslala vzkaz. Co se hvězdě Národního divadla přihodilo?

Nešlo o nic náhlého. V minulém týdnu se podrobila plánovanému kardiochirurgickému zákroku. „Jednalo se o náhradu aortální chlopně, operace probíhala standardně a trvala v celkové anestezii dvě a půl hodiny. Pacientka již byla přeložena na jednotku intenzivní péče. Po hospitalizaci bude následovat zhruba třínedělní lázeňská péče a soustředěná rehabilitace,“ uvedl přednosta Kardiocentra Nemocnice Na Homolce MUDr. Ivo Skalský, Ph.D., MBA.

Že tomu tak skutečně je, dokazuje i vzkaz Ivy Janžurové: „Těším se na všechny diváky a slibuju, že nic nezameškám a všechno společně doženeme.“ Na mysli má hlavně povinnosti na prknech, co znamenají svět.

ivajanzurova

Zdroj foto: Profimedia

Národní divadlo v souvislosti s nezbytnou rekonvalescencí Ivy Janžurové připravuje změny v hracím plánu Stavovského divadla. Inscenace LES a MIKVE budou v měsíci březnu nahrazeny jinými tituly z repertoáru. Diváci mohou ve stejný den navštívit náhradní představení, nebo svoje vstupenky vrátit v místě zakoupení. Náhradní reprízy inscenace Audience u královny se odehrají na podzim tohoto roku. Divákům zůstávají vstupenky v platnosti, mohou je ale samozřejmě případně i vrátit v místě jejich zakoupení.

„Děkujeme divákům za pochopení nestandardní situace a paní Janžurové přejeme brzké uzdravení. Těšíme se na její návrat na jeviště první scény,“ vzkazuje jedné z hvězd Národního divadla jeho ředitel prof. Jan Burian.

I my přejeme paní Janžurové brzké uzdravení!

Reklama