Malířka, spisovatelka a moderátorka v jedné osobě Iva Hüttnerová (59) měla doma už spoustu zvířátek. Tři drsnosrsté jezevčíky, rybičky, křečka, morče a také kočku. Ta jediná jí ale k srdci nepřirostla. Proč?

„Kočičku jsme měli, ale nějak to mezi námi povahově neklapalo. Ona se na mě hrozně vytahovala,“ smála se na křtu knihy Bonmoty a citáty o psech, páníčkách a paničkách, kterou napsal Vráťa Ebr s Jaroslavem Suchánkem, moderátorka divácky úspěšného pořadu Domácí štěstí. „Rybičky se mi líbily, křečci a morčata mi nevadili a pejsci byli nejlepší,“ řekla zapřísáhlá pejskařka, která už si s kočkami zažila nejedno trápení.

„V tuhle chvíli jsou kočky moji velcí nepřátelé, protože jako zahrádkářce mi dělají strašné věci. Mám nádherné jezírko a potůček a všechny kočky z celých Vokovic tam chodí a vybírají mi tam rybičky. A aby toho nebylo málo, také mi lehají do záhonů,“ stěžuje si nešťastná Iva. „Jednou ráno jsem například otevřela dveře a viděla jsem, jak mi kočka od sousedů trhá závojnatku. Myslela jsem, že zešílím. Kočky jsou krásné. Ráda je maluji, ale doma už bych mít žádnou nechtěla.“

Nyní se spisovatelka knih jako Domácí štěstí aneb jak si správně v životě vésti či Vykládací karty stará pouze o pejska – dogu, kterou si vzala dcera s přítelem z útulku. „On ke mně často chodí, abych mu dala piškotky, vařím mu, dostává kosti, prostě se z něj můžu doslova zbláznit,“ přiznává a dodává: „Dcera mu dělá maminku a já zase babičku."

Reklama