Diego Dolcini je italský čtyřiapadesátiletý návrhář, který se věnuje obuvnickému řemeslu. Boty nejen sám navrhuje, ale také je ručně vyrábí. Vytváří boty pro známé značky a spolupracoval již například se značkou Gucci, Dolce & Gabbana nebo Tom Ford. 

V rámci 80. benátského festivalu se rozhodl, že okusí, co sám vyrábí. Na červeném koberci se totiž objevil po boku herečky Lucrezie Lante della Rovere na 11centimetrových jehlách. Přišel na nich na premiéru filmu The Palace režiséra Romana Polanského. Nic nenechal náhodě a sladil i nehty, které si nechal nalakovat na černo. Jako outfit zvolil smoking značky Kiton.

Teď už může díky osobní zkušenosti říct, jaké to je strávit celý večer v tak vysokých botách. Nevzal si je ale jen tak. Vynalezl totiž technologii Gait-tech z kolekce Diegodolcini proti nepohodlí na vysokých podpatcích. Má zabránit bolesti pat. Rozhodl se, že tento svůj vynález ještě před uvedením na trh koncem října 2023 vyzkouší na vlastní kůži. Nechal si proto vyrobit černé kožené boty ve velikosti 43 s děsivě vysokým podpatkem. Speciální vložky proti bolesti byly vloženy do obou bot a návrhář tak mohl vyzkoušet jejich účinnost.

„Téměř dva roky pracuji s vynálezci Gait-Tech na převedení mého malého snu do reality. Už nebudete řešit bolest nohou v tak vysokých botách”, popisuje Dolcini. 

image.png
Foto: Profimedia
Zdroj:
quotidiano, vanityfair, serbia.postsen, Instagram

Reklama