Paul McCartney se po letech znovu shledal se svým deníčkem. Důvěrný zápisník si bývalý "Brouk" začal psát už v sedmdesátých letech. V první polovině osmdesátých mu jej však "ztopily" dvě povedené italské puberťačky.

Přesně dvacet let trvalo, než si McCartney mohl znovu prolistovat svůj deníček zabalený v červených deskách. Minulý týden mu jej vrátily jeho dvě italské fanynky: sestry Bianca a Francesca De Faziovy. Poté, co sir Paul odehrál v Římě svůj koncert, počkaly na něj u šaten a zápisník mu s omluvou vrátily. McCartney se začal smát a pronesl jen: "Vy zlobivé holky."

Když bylo sestrám De Faziovým jedenáct a dvanáct let, zabrousily při návštěvě Londýna také do čtvrti St. Johnson Wood, kde McCartney dříve bydlíval se svou přítelkyní Jane Asherovou. Italskému deníku Corriere della Sera se vypečené sestřičky svěřily: "Byly jsme skupinou Beatles posedlé. Našly jsme Paulův bývalý dům. Byl úplně opuštěný a dveře byly otevřené. Tak jsme tam vešly a našly jsme tam deník. To se psal rok 1983."

I když se McCartney naoko zlobil, byl rád, že má svůj zápisník zpátky. "Ten deník pro mě hodně znamená," řekl. Sestry, které dnes už překročily třicítku, mu odvětily: "Velmi se vám omlouváme, ale díky tomu, že jsme vám deník vzaly, se nám teď splnil dvacet let starý sen: stát vedle vás jen několik centimetrů."

Sestry De Faziovy říkají, že si v deníku početly dost o zákulisí skupiny. McCartney si vedl poměrně podrobné zápisy o rozhovorech mezi ním a Johnem Lennonem. Osmého dubna roku 1971 si McCartney zapsal: Dnes jsem Johnovi řekl, že už nejsem Brouk. A on mi na to jen suše odpověděl: dobrá, tak to tedy rozpustíme.
V deníku je také první verze textu písničky Another Day z alba Wildlife, které vyšlo v roce 1971.  

 
Reklama