italian

Tak jsem si splnila svůj velký sen a dluh a konečně se podívala do Itálie. Ale žádné Bibione a „válečka“ u moře, ale poznávací cesta po Toskánsku. Možná mi to nebudete věřit, ale v moři jsem si smočila jen kotníky, a vůbec toho nelituji, přestože se teplota po většinu dnů nehnula pod třicítku.

Vždycky jsem si myslela, že nikde není tolik památek na kilometr čtvereční jako v Čechách, dokud jsem se nenavštívila tuhle úžasnou zemi. Skoro jsem zavařila foťák, jak jsem v počátečním nadšení „cvakala“ všechno, co mi přišlo zajímavé, malebné, úchvatné. A že toho bylo! Prastaré kostely, malebné uličky, nádherná příroda.

A samozřejmě lidé. Temperamentní, veselí, ochotní a ne tak ukřičení, jak jsem si představovala. Na naše sousedy ve středočeské vísce tedy rozhodně nemají.

A co vyhlášený italský styl? To víte, že jsem to sledovala, a pokud jsem našla nenápadnou pozici, i fotila.

italky

Z dálky, jako když jde z války, z blízka...Dáma měla už „velbloudí“ kolínka, ale v mládí to musela být kočka. Tenhle pár vypadá, jakoby mi pózoval. Ale je to náhoda a má šikovnost nenápadného reportéra.

Tak jsem se ve svých představách trochu sekla. Žádné vysoké jehly a úzké sukně. Ty vidíte spíš na „starší“ generaci. Zato není výjimkou, že takovou dámu spatříte na skútru nebo na starém otřískaném kole, jakým by u nás pohrdl i bezdomovec. Tam je to snad image nebo módní záležitost. Čím ošklivější kolo, tím lepší. Chlápek ve skvěle padnoucím obleku s kapesníčkem v kapsičce, oblíbenou proužkovanou košilí a samozřejmě luxusních botách si to šine na rezavé kraksně stejně hrdě, jako by jel v nablýskaném kabrioletu.

chlápek

Tenhle muž v bílém sáčku a helmě si zapakoval svůj skútr poblíž úřadu. Naprosto běžný jev. Skútr a kolo jsou nejrychlejší dopravní prostředky

Co jsem ještě vypozorovala? Že správný Ital má zvednutý límeček od trička, nagelované vlasy, úžasné boty a drahé hodinky. Skoro všechny Italky mají velká prsa a útlé kotníky. Moc se nelíčí, zato si potrpí na sluneční brýle, upravené nehty a obrovské hodinky.

mladé holky

Kozačky, turecké kalhoty a velké tašky jsou k vidění poměrně často. Ten „fešák“ je z největší pravděpodobností turista.

Mladé Italky se oblečením na první pohled moc neliší od našich „holek“. Také nosí legíny, uzoučké džíny, balerínky, placaté sandálky, hodně kozačky, ale mají prostě jiný šmrnc. Možná to dělá ta jejich úžasná bezprostřednost a elegance, se kterou se pohybují nebo jezdí na skútru. Ale za to bych je někdy pěkně pokárala. Klidně vás předjíždí zleva zprava, pruh nepruh, jako by se nechumelilo.

model

V plavkách vstup zakázán! To stálo na cedulce při vstupu do historického centra města. Tenhle pár si s tím hlavu rozhodně nelámal. Zřejmě turisté.

Zkrátka jiný kraj, jiný mrav.

A co vy, milé ženy-in? Máte už také nějaké zážitky z dovolené? Kde jste byla? Cestujete do zahraničí, nebo poznáváte české kraje? Čeho si nejvíc všímáte? Co vás na dovolené baví? Pohoda, klídek, lenošení, nebo nové poznatky? Určitě na dovolené hodně fotíte. Pošlete nám nějakou fotografii, o které si myslíte, že se povedla. Pokud jste letos na dovolené ještě nebyla, nevadí. Určitě vyštracháte něco z těch minulých.

Na vaše příhody a fotografie z dovolené se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Jako odměnu za vaši iniciativu vám mohu nabídnout dárky, které se vám můžou o dovolené hodit

cena

Knihu „Jak chodit na vysokých podpatcích“ a opalovací sprej Garnier Ambre SOLAIRE

Reklama