Podle příběhu čtenářky Ikar bych si nejspíš vysloužil přezdívku „Nicka ze zdi", auto totiž nevlastním a bydlím v činžáku. Jakou přezdívku byste podle návodu níže měly vy, čtenářky?


Ahoj!

Tak jsem se, po dlouhém přemýšlení zda mám napsat, rozhodla, že přeci jen napíši. U nás odkud pocházím se moc přezdívky nepoužívají. Maximálně 2 lidé z vesnice měli přezdívku a to jedním z nich byl brácha, kterému díky příjmení, říkali Karbec nebo Karke. Já na střední škole dostala přezdívku Iris, ale tak už mi nikdo neříká. Teď mi každý většinou řekne: Ilonko. No, nevím, čím jsem si tu zdrobnělinu vysloužila, protože drobná určitě nejsem.

Ale abych se dostala k věci. Když jsem se odstěhovala za manželem, tak jsem zjistila, že zde má skoro každý přezdívku, kterou se i představuje. Takže u některých člověk ani neví, jak se jmenuji ve skutečnosti. Z této kategorie je tu pan Sova, Tereza a další. Pak je zde Žileťák a Žiletka. Kde pán je v tom nevinně, ale manželka mu to vysloužila pěkně prořízlou pusou. Pak je zde také můj švagr Ital z Řecka. Nebudu to natahovat, tuto přezdívku dostal, protože měl italskou značku auta a bydlíme u řeky (lidé tady tomu, říkají Řecko).

No a takto bych mohla pokračovat dál, ale to už bych vás asi všechny unudila. Takže vám přeji hezký zbytek dne.

Ikar

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Pište mi dnes o svých přezdívkách...

  • Jak jste k přezdívce přišli?
  • Máte jen jednu?
  • Dali jste někomu přezdívku? A proč?
  • Máte svou přezdívku rádi?
  • A co nick na Ženě-in, používáte ho ještě někde jinde?

redakce@zena-in.cz

Reklama