Léto je v plném proudu, party, kam se podíváte a vyhlídky nemluví jinak ani o nadcházejících měsících. Hudba více než cokoliv spojuje lidi a potírá rozdíly. Celá republika je tak plná očekávání v ohlašování nejrůznějších interpretů. Hvězdy světového formátu, stálice i noví interpreti podtrhují multikulturní zázemí naší republiky. Na své si přijdou snad úplně všichni. Více či méně okázalé prostory klubů, sálů nebo koncertních hal lákají fanoušky na zvučná jména.

Fenoménem 90. let byly bezesporu tzv. boy bandy. Hudební chlapecká seskupení, která trhala rekordy v prodejích milionů alb po celém světě. Určitě si pamatujete vylepené plakáty na stěnách pokojíků, časopisy plné rozhovorů a článků, nad kterými se nejedna fanynka zasnila. A ruku na srdce, i dneska si spousta z nás ještě dokáže zanotovat nějaký ten srdceryvný refrén. Rádia totiž byla plná jejich hitů, koncerty vyprodané a lamači srdcí četli tisíce dopisů zamilovaných odesílatelek. Je libo blonďáka, drsňáka nebo sportovce? Jednotliví členové vždy představovali různé typy a charaktery důmyslně tak, aby si každá dívka přišla na své.

O skupince z Londýna, která se pojmenovala po čtvrti, ze které členové pocházeli, slyšeli téměř ve všech koutech zeměkoule. Disko songy House of Love nebo It's Alright roztančily každý parket a balada Stay Another Day přinesla na diskotéky minimálně pět minut vášně. Vedle ostatních kapel si udrželi generaci eurodance fanoušků. Nemluvíme o nikom jiném než o britských EAST 17. Ano, bezesporu zestárli, ale na charizma to vliv rozhodně nemá! Ve své kariéře procestovali jednotlivé kontinenty a sbírali hudební ceny i u nás. Po nedávném úspěšném turné po Austrálii míří tentokrát i do Prahy.

east 17

Na sklonku 90. let zareagovala i tuzemská produkce na kult klučičích kapel. Vzniká tak bezesporu první a současně poslední taneční a hudební kvarteto podobného stylu – LUNETIC. Debutový song Máma dokázal rozbrečet dcery, matky i babičky. Tomu v Čechách zkrátka rozuměl každý. Čtyřka hezounků začínala jako taneční skupina po diskotékách a jejich popularita je vynesla až na stříbrnou příčku českého hudebního ocenění Slavík pro skupinu roku. Jedněmi zatracovaní a druhými milování. Jejich životy prožívali statisíce českých fanoušků.

17

13. 10. se exkluzivně potkají na jednom podiu nejen tyhle dvě skupiny. V Malé sportovní hale, kde bude probíhat 90´afterparty spolu dalšími DJ a hity, které jsou doslova nesmrtelné, se vrátíme společně na tu pravou diskotéku.

Reklama