Když před třemi lety vybuchla na Islandu sopka Eyjafjallajökull a na několik dní ochromila leteckou dopravu nad Evropou, málokdo vzhlížel k ostrovu s láskou. Dnes tahle „eskapáda“ ještě zvyšuje jeho atraktivitu a zájem o Island stále stoupá. Důvodů je mnoho.

Ještě dostupnější

 Ačkoliv vloni ohlášené přímé lety mezi Islandem a Prahou se z důvodu krachu islandské letecké společnosti nekonají, stále roste nabídka cenově dostupných letů s přestupem. Také zprávy v médiích už neukazují Island jako zemi postiženou krizí, ale mluví se o návratu ekonomické prosperity na ostrov. A co je podstatné pro naše turisty a cestovatele – Island je dnes „díky“ krizi i finančně lépe dostupný. „Pověst jedné z nejdražších zemí na světě už je minulostí. Island se z finančně nedostupné exotické destinace změnil v místo, kde si i český turista může běžně nakoupit v obchodě, a někde dokonce za ceny jen o málo vyšší, než doma,“ říká Petr Burian, specialista na skandinávské země.

Island

Stoupající zájem o Island si Petr Burian vysvětluje i tím, že ostrov si jako cíl svých cest vybírají lidé, kteří touží po výjimečných lokalitách, ale chtějí za zájezd utratit méně, než by je stála například cesta do Severní nebo Jižní Ameriky (kde cena zájezdu v průměru převyšuje 60 000 Kč). Například CK Periscope Skandinávie, která patří mezi největší specializované cestovní kanceláře zaměřené na Island a severské země, letos vyprodala téměř všechny zájezdy na Island už během prvních dvou měsíců prodeje.

Island

Cesty na Island se zařadily i mezi populární zájezdy 55+. Touto zkratkou jsou označené zájezdy, při nichž se klientům nabízí v nízké sezoně a při dosažení věku 55 let výrazně zvýhodněné ceny oproti průměrné ceně na trhu. „První zájezdy Island 55+, které pořádá CK Periscope Skandinávie, se uskuteční na konci září a v říjnu. Výhodou je přímý let na Island (jde o charterový let). Navíc v tomto období už existuje možnost spatřit polární záři,“ upozorňuje Petr Burian.

Island

Island od rána do večera

Island

Kdo se chce o Islandu dozvědět víc, bude mít příležitost už tuto sobotu 15. 6., kdy se v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí koná tradiční, letos už 12. Islandský den. Hlavním partnerem akce je CK Periscope Skandinávie, která patří mezi uznávané specialisty na zájezdy na Island. Mezi hosty se objeví například jeden z největších znalců Islandu Josef Chodur, který představí slideshow Čtvero ročních období, jež ukáže známá i neznámá místa Islandu, ale v jiných barvách a odlišném světle, než jak je zná většina turistů. Dojde i na představení nové knihy fotografa Jana Suchardy s názvem Island, země včera zrozená, kterou pokřtí Petr Burian. A co on sám říká obsahu nové publikace? „Fotografie Islandu od Jana Suchardy považuji za jedny z nejkrásnějších, které kdy o tomto pozoruhodném ostrově vznikly. Právě proto jsem Janu Suchardovi nabídl možnost spolupráce na vydání druhé knihy (první vyšla v roce 2007 a byla zcela vyprodána), kde jsou nové a zcela unikátní fotografie z jeho každoročních cest po Islandu.“ (Kniha je od začátku června na pultech knihkupectví nebo je k dostání na www.periscope.cz)

CK Periscope Skandinávie oslavila 19. 1. 2013 již 20 let od svého založení. Vyprofilovala se především jako specialista na severské země, ale svou nabídku zájezdů každoročně  rozšiřuje o další destinace. Více na www.periscope.cz

 

Reklama