Pouhých 72 hodin má Japonsko na to, aby zaplatilo 200 milionů dolarů radikálů, z hnutí Islámský stát, kteří hrozí vraždou dvou japonských rukojmí, pokud nebudou splněny jejich podmínky.

 Dnes se na internetu objevilo video, na kterém je ozbrojený muž v černé kukle a nožem hrozí dvěma Japoncům ve vězeňských kombinézách. Zároveň promlouvá do kamery a vyžaduje po japonské vládě 200 milionů dolarů, jinak prý novinář Kendži Goto Jogo a zaměstnanec soukromé firmy najaté armádou Haruna Jukawa zemřou.

„Protože vaše vláda učinila nejbláznivější rozhodnutí o zaplacení 200 miliónů na boj s Islámským státem, máte teď 72 hodin, abyste zatlačili na vaši vládu, aby se rozhodla moudře, zaplatila 200 miliónů a zachránila životy vašich občanů,“ říká extremista.

\sdf

Islámský stát až doposud útočil pouze na země západního světa, je to poprvé co ohrožuje Japonsko. „Naše pozice bojovat proti terorismu a neustoupit mu zůstává nezměněná. Ověřujeme pravost videa, na němž se hrozí smrtí dvěma mužů, kteří jsou označeni za občany Japonska. Zajímat lidi jako rukojmí je neomluvitelné. Vláda učiní vše, co je v jejích silách, aby byli Japonci co nejrychleji osvobozeni,“ řekl podle iDnes.cz mluvčí japonské vlády Jošihide Suga.

Myslíte si, že existuje nějaký účinný boj proti terorismu?

Reklama