Ještě před pár dny bylo jméno módní návrhářky Isabel Toledové takřka neznámé. Dnes je spojováno se jménem první dámy USA Michelle Obamové a stává se slavným. Právě model od Isabel si prezidentova manželka vybrala k inauguraci. A nezůstalo jen u jednoho.

Kromě nejznámějších a nejfotografovanějších inauguračních šatů ze zlatožlutého brokátu nesou její značku i kabátky obou dcer a několikatery koktejlové šaty. Šaty od designérky Isabel Toledové si Michelle Obamová poprvé oblékla loni v červnu a zřejmě to byla láska na první pohled.

Co je na nich tak zvláštního?

„Modely Isabel Toledové mají specifický rukopis. Daly by se přirovnat k architektuře. Přes zdánlivou geometrickou komplikovanost jsou vždy perfektně vystavěné a nepostrádají zajímavý detail,“ pějí chválu módní kritici.

 Ať těmto slovům rozumíte, či nikoliv, zdá se, že od této chvíle půjdou modely se značkou Isabel Toledo na dračku.Podívejte se na další ukázky její tvorby a posuďte sami.

Isabel Toledová se narodila v roce 1961 na Kubě.
Přestěhovala se do New Jersey, kde absolvovala střední uměleckou školu. Tam se také seznámila se svým budoucím manželem, výtvarníkem a blízkým spolupracovníkem Rubenem Toledem. Nyní žije a pracuje v New Yorku.
Roku 2006 byla jmenována kreativní ředitelkou módního domu Anne Klein. Do té doby pracovala pouze pod svým vlastním jménem.
Za svou práci v módě byla několikrát oceněna. Už její debut s Anne Klein jí na New York Fashion Week 2007 vynesl cenu kritiky.

Líbí se vám některé modely?
Co vám na nich připadá originální?
Vybrala byste si?