CD, na kterém se můžete setkat s texty našeho redaktora. Pražská kapela Hakka Muggies vydala svoje první dlouhohrající album.

Skupina Hakka Muggies vznikla v roce 2002 a u jejího zrodu stál i náš redakční kolega Jakub D. Kočí, který pro kapelu napsal několik textů. Po dvou studiových nahrávkách tu máme její první album Is fearr an bás. Pod tímto irským názvem se skrývá slogan „Je lepší zemřít“, který byl inspirován pasáží textu písně Foggy Dew.

Na CD najdete skladby v divokém rytmu klasických irských bretonských a skotských melodií, říznuté rockově až metalově laděnou atmosférou, která je pro kapelu typická. Texty jsou zde české i anglické a jejich obsah je často ponurý, ale mnohdy nechybí ani sžíravý humor a sarkastická nadsázka. Instrumentace je rockově keltská, v kapele tedy figurují různé hudební nástroje, klasickou rockovou trojkou počínaje (kytara, basa, bicí) a houslemi, šalmají či bodhránem konče.

Is fearr an bás
Nahrávka obsahuje 14 stop
o celkové délce 50 minut 34 vteřin:

   1. Maid who sold her barley
   2. Son ar chistr 
   3. Svatba v měste Glasgow
   4. Haul away Joe 
   5. Dezertér 
   6. Oslík 
   7. Frailach 
   8. Foggy dew 
   9. Havrani 
   10. Will ye go, lassie 
   11. Koně 
   12. Black is the colour
   13. Early one morning 
   14. Pellot d'Hennebont

Více o albu najdete na stránkách Hakky Muggies ZDE. Zeptali jsme se kapelníka skupiny, kytaristy Erika Onody, na několik otázek:

Co vlastně znamená název kapely Hakka Muggies?
Když se mě někdo zeptá, většinou si vymyslím nějaký vtipný nesmysl, ale pravda je taková, že je to tradiční jídlo Shetlandských ostrovů (leží kousek severně od Skotska), trochu jako skotský haggis, ale z rybích jater a žaludků. Takový rybí tlačenka.

Takže už svým názvem chcete říct, že jsou vaše skladby pořádný nářez?
Pořádný kořeněný nářez určitě jsou. Navíc pořádně chutný, i když pro někoho mohou mít nepříjemnou pachuť.

Tohle je vaše první dlouhohrající album, jaké dostáváte ohlasy?
Bohužel pozitivní, ale asi je to i tím, že se k nám negativní nedostanou.

Kde vás můžeme letos slyšet, budete mít nějakou koncertní šňůru?
Šňůra probíhá permanentně, teď jsme se vrtili z Plumlova u Prostějova, z festivalu Keltská noc. Třetího září jedeme do Tábora, šestého na zámek v Dobřichovicích a sedmadvacátého na hrad do Týnce nad Sázavou, jinak všechny ostatní letní koncerty budou po pražských klubech. Ten Týnec je poslední, potom nastane dlouhý zimní spánek a koncertovat začneme zase příští rok.

Chystáte na příští rok nové album?

Další album chystáme - dáváme zběsile dohromady nové skladby (smích). Ale jestli to bude příští rok, to slíbit nemůžu.

Posloucháte tvrdší hudbu? Znáte Hakku?

Reklama