Propojení duše a těla začíná pomalu uznávat i západní medicína. Velký podíl má na tom MUDr. Jan Hnízdil, který je velkým propagátorem právě psychosomatiky. Možná také díky němu získala Irena z našeho dnešního příběhu naději, že její zdravotní problémy, které ji „z ničeho nic“ začaly sužovat, ustoupí.

Samozřejmě že žádné „z ničeho nic“ v životě neexistuje. Vše má své příčiny. A Irena, která za poslední rok a půl zhubla až na zdraví nebezpečnou hmotnost a je stále nemocná,  na to začíná postupně přicházet.

Odhalení pravdy často bolí a hlava se může dlouho bránit, nicméně přiznat si, jak se věci mají, stojí za to. Často nelichotivý pohled na vlastní chování či postoje může totiž pomoci získat zpět ztracené zdraví. A jak víme, zdraví je to nejcennější. Žádné bohatství světa je neumí navrátit, když tomu sami nepomůžeme… 

závist

Pětatřicetiletá Irena má za sebou těžké období. Rozvedla se, nemůže najít práci a padla až na úplné dno, co se týká nějaké naděje na zlepšení. Sama zároveň přiznává, že má při tom velké štěstí v tom, že ji pomocnou ruku nabídli její rodiče, kteří ji prakticky i s jejími dětmi v současnosti živí.

  • Přesto Irena zahořkla a vypadá to, že si kvůli špatně nastavenému postoji vůči okolnímu světu zadělala na velmi nepříjemné zdravotní problémy.

Asi nejvíce ji v současnosti trápí úbytek váhy. To, po čem většina žen touží a dělá pro to až neuvěřitelné věci, se stalo pro Irenu prokletím: „Byla jsem dlouho žena krev a mlíko, v tom pravém slova smyslu. Dokonce jsem držela svého času různé diety, ale bez výsledku. Stále jsem měla nejen velká prsa, ale také zadek a silná stehna, kvůli kterým jsem trpěla komplexem méněcennosti. Jak ráda bych nyní měla svou figuru, za kterou jsem se tak dlouho styděla,“ vzdychá žena, které z ženských tvarů nezbylo absolutně nic. „Kdybych to neprožila na vlastní tělo a někdo mi to jen vyprávěl, tak tomu neuvěřím,“ dodává matka dvou dětí, která na první pohled vypadá podle siluety jako jejich sourozenec. A to žádnou dietu rozhodně nedrží. Naopak. Snaží se nabrat aspoň nějaký tuk, neodpírá si ani sladkosti...

Kvůli své podváze už vyhledala nejednoho lékaře. Navíc bohužel nezůstalo jen u tohoto problému. Příliš hubené tělo má poškozenou imunitu, nedokáže s ničím bojovat. Kromě takřka permanentního posmrkávání a pokašlávání, Irenu začaly trápit také problémy s pletí. Nemůže se líčit, protože okamžitě jí zčervenají oči a sužují ji i další alergické projevy. Bere spousta různých vitaminů a minerálů - bez výsledku.

  • Vše se spustilo tím, že ačkoliv se jí nevedlo díky rodičům a alimentům po finanční stránce špatně, začala naprosto nezvladatelně závidět všem v okolí… Vadilo jí, že spolužáci jejích dětí mají oba rodiče, že kamarádky žijí ve spokojených partnerských vztazích, chodí do práce, žijí normálním životem. Veškerou svou pozornost obrátila k závistnému sledování života jiných.

Záviděla jsem i vlastnímu bratrovi, o kterém vím, že pracuje prakticky nonstop, aby splatil bydlení a mohl rodinu vyvést jednou ročně na dovolenou. Kdykoliv přijel k rodičům, kde já nyní bydlím, úplně mnou cloumal vztek. Až hystericky jsem sledovala, zda od rodičů náhodou nedostal něco, co bych mohla dostat já. Stejně tak mi vadilo, když se mluvilo o tom, jak se mu daří v práci, co jeho manželka a děti,“ přiznává dnes už trochu s nadhledem Irena, která si uvědomila, kam až její závist zašla a co v jejím těle způsobila.

Dlouho mě posílali od čerta k ďáblu, ale až teprve nedávno mi začaly dávat věci smysl,“ vypravuje mladá žena, která se opět učí žít svůj život bez ohledu na to, jak se vede ostatním. První úspěšné kroky má za sebou. Našla si na inzerát přítele, s kterým se schází a spojuje je osud nevydařených manželství, a přestává přiživovat tu potvoru závist, která ji uvnitř sžírala doslova zaživa...

Přečtěte si také:

Reklama