Irena Pavlásková (48) vyvolává každým svým filmem emoce. Je ale je nejen úspěšnou režisérkou, ale i atraktivní ženou. Před časem se rozvedla a žije se svým přítelem a synem. "Jsem šťastně rozvedená, s manželem se kamarádíme, s přítelem spolu spokojeně žijeme. Žádné drama se kolem mého soukromí nekoná. Jen snad s mou váhou. A tak jsem se jako každé jaro rozhodla zhubnout. Kdybych náhodou musela vlézt do plavek, abych lépe vypadala. Proto se začínám omezovat v jídle," přiznala Korzu. Jako režisérka dokáže Pavlásková vyhmátnout podstatu vztahů mezi muži a ženami.


Už svým debutem Čas sluhů získala v jednadevadesátém roce Grand Prix na mezinárodním filmovém festivalu v Montrealu. Po svém posledním snímku Bestiář, který se promítal s úspěchem nejen v Evropě, ale také v Koreji, Japonsku a Singapuru, pečlivě vážila, jaký scénář si vybrat pro své další dílo. Se spisovatelkou Terezou Boučkovou a producentem Viktorem Schwarzem nakonec domluvila natáčení nového filmu Zemský ráj to na pohled. Jde o příběh z konce šedesátých let. Začíná okupací v osmašedesátém roce a pokračuje normalizací do roku sedmdesát sedm.
"Chci ukázat na pozadí této doby na osudech jedné rozvětvené rodiny. Ty léta si ještě dobře pamatuji jako dítě a později dospívající dívka," vzpomíná Pavlásková


 

Reklama