Žena, která ve své knize Deník šílené manželky popsala s humorem rozpad svého manželství. Právě tato životní krize, kterou dokázala překonat, ji přivedla na dráhu úspěšné spisovatelky.

 

Irena Obermannová je nejúspěšnější česká spisovatelka současnosti, médii označovaná jako „Viewegh v sukních“.

 

Narodila se 17. 4. 1962 v Praze, vystudovala FAMU, obor dramaturgie a scenáristika absolvovala v roce 1986. Od roku 1990 pracovala v České televizi jako dramaturgyně diskusních a publicistických pořadů.

V roce 1996 debutovala jako spisovatelka knihou Frekvence ¨tygra, výrazný úspěch jí přinesl až Deník šílené manželky (1998), který byl vydán i v zahraničí a v roce 2000 se stal předlohou pro stejnojmenný televizní film. Irena Obermannová je také jednou ze spoluautorů námětu televizního seriálu Ulice a spolupracovala na seriálu Ordinace v růžové zahradě. S televizí Nova spolupracuje dodnes.

 

V roce 2006 se zapojila do charitativního projektu Medela (latinsky pomoc), který založily Lejla Abbasová a Helena Houdová s cílem pomáhat nejchudším dětem v různých koutech světa. Prvním počinem Medely byl kalendář pro rok 2007, jehož autorem byl Jan Saudek. Jednou z dvanácti ženských osobností, které stály před objektivem, byla právě Irena Obermannová.

V březnu letošního roku se vydala v rámci výpravy Medely do Peru, mezi vysokohorské Indiány, které Medela v jednom ze svých projektů podporuje.

 

Bibliografie Ireny Obermannové:

Frekvence tygra (1996), Deník šílené manželky (1998), Divnovlásky (2000), Ženské pohyby (2001), Příručka pro neposlušné ženy (2003), Matky to chtěj taky (2004), Nezavěšujte se (2005), Deník šílené milenky (2006).

 

 

Dnes ve 12:00 pro vás bude Irena Obermannová k dispozici on-line. Zeptat se jí můžete na co chcete už teď! Stačí kliknout SEM.

Reklama