Stejně jako lze peníze snadno nabýt, můžete je i pozbýt. Proto je třeba se v této sféře vyznat a najít si vhodné investiční příležitosti.
lo1.jpg
Je zlato ideální investice?
Nemyslete si, že sféra investic se musí týkat pouze bohatých lidí. Samozřejmě nebudete vydělávat miliony, pokud vložíte do investování pouhých pár stovek, ale každá koruna se počítá, ne? Kolik peněz už jste utratili za losy v naději, že vyhrajete? Kolik financí jste utratili za nesmysly? Vyčleňte si proto nějaký obnos, který se vám zhodnotí. Kam uložit své finance? Možností je mnoho, ovšem ne všechny jsou lukrativní. Laiky chtějí nalákat banky na své produkty, ale úroky na různých spořicích účtech jsou spíše k smíchu než k výdělku. Moderní je oblast kryptoměn, ta ovšem po letech hojnosti zažívá spíš propady. Dobrou investicí jsou nemovitosti. Ovšem ne každý má miliony, aby si dovolil koupit byt či dům jen tak na investici. Poohlédnete se proto po komoditách menších. Jednou z nich je zlato. To investiční zažívá v posledních letech rozkvět.

Investiční zlato je jistota
Když se podíváte na prosperitu zlata, zjistíte, že své investory nezklamalo už hodně dlouhou dobu. Zatímco se hovoří o krizi na realitním trhu, kdy není příznivá doba pro prodeje nemovitostí, se zlatem se dá slušně obchodovat dál. Vždyť kolik žen prodává výhodně šperky, když se ocitnou na mizině. Zlato samo o sobě je variabilní komoditou. Navíc je osvobozeno od DPH. Dá se různě upravit, tavit a jeho hodnota vůbec celkově stoupá. I proto u nás máme několik specializovaných firem, jež se zlatem zabývají. Skutečným profesionálem v oboru je Pražská mincovna a.s., kterou najdete v Obecním domě v Praze. Společnost dováží a prodává zlaté mince a slitky i zlaté cihličky. Můžete zde nakupovat i prodávat zlato, o výhodnosti služeb se přesvědčte zadáním spojení „investiční zlato“ do vyhledávače a porovnejte si ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz.

Reklama