Už jste určitě slyšela známé rčení: „Nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci!“
Řídíte se jím, nebo mávnete rukou a chutě se vrhnete do vánočních výprodejů?

Chápu, jsou to lákačky. Nekupte to, když je to tak výhodné. Ale ruku na srdce, nestojíte pak zmateně před naducanou skříní s neodbytným dojmem, že stejně nemáte co na sebe? Neříkejte, že se vám to nikdy nestalo. Nevěřím.

Není právě začátek nového roku tím nejlepším obdobím udělat inventuru šatníku? Říká se, že věc, kterou na sebe víc než rok neoblečete, máte bez milosti darovat, prodat, vyhodit a nečekat, že se jednou hodí. Věřte tomu, nehodí. Znám to. Prostě někdy v pomatení mysli koupím něco, co se nedá s ničím zkombinovat, co neladí, co mi najednou nějak nesluší, co jsem si  pořídila tzv. výhodně.
Co s tím? Osvědčily se mi kamarádské výměnné burzy. Spakujeme tašky ležáků, uděláme dámský dýchánek a u kafe nebo lahvičky zkoušíme, handlujeme a ještě se výborně pobavíme. Co se nehodí nikomu, jde na charitu.
Vřele doporučuji.

No a když máte probráno, můžete se zamyslet nad investicí do něčeho nového. Už jste se vybouřila a netoužíte po módních výstřelcích a chcete nadčasovou klasiku? Co takhle zkusit sportovní eleganci?

Při výběru vsaďte na jednoduchou eleganci, která nestárne. Investujte do kvality a značek s minulostí a uvidíte, že cokoliv si vyberete, bude dlouhý čas pracovat pro vás.
Mám pro vás tipy, které nikdy nevyjdou z módy a udělají z vás ženu, která má styl.
Tady je základ:

Kvalitní prádlo

Je prostě základ a s dobrou velikostí i střihem dokáže udělat s vaší postavou zázraky. Navíc, která z vás by chtěla být navrch huj a vespod fuj?
Bílá košile
O té už zde byl popsán nejeden řádek, ale košilenka bílá je prostě klasika a nemůžete sáhnout nikdy vedle. Hodí se k džínám, k sukni i ke klasickým rovným kalhotám. A budete v ní vypadat vždycky čistě a elegantně.
Bílé tričko
Sportovnější ekvivalent, kterým nic nezkazíte.
Džíny
Nejlépe Levis 501, protože ty už se staly pojmem a nikdy z módy nevyjdou.
Džínová bunda
Budete v ní vypadat stále mladě. Dá se skvěle kombinovat. Třeba i se společenskými šaty.
Boty
Co takhle ručně šité mokasíny? Jsou to nejpohodlnější boty pod sluncem a takové Gaborky jsou i náramně šik.
Hedvábný šátek
Je noblesní, stylový a i obyčejné oblečení povýší na luxus. Dá se nosit na tisíc způsobů a vždycky udělá dojem, že se jeho nositelka vyzná.
Baloňák/trenčkot
Vypadá skvěle ke kalhotám i k sukni. Spojení pánského střihu s ženským šarmem z vás udělá „femme fatale“. Nejlepší je ve světle béžové barvě.
Kvalitní hodinky
Ve světě byznysu jsou něco jako dobrá vizitka.
Perly
Proč ne? Mají tu zázračnou moc, že odrážejí světlo na vaši pleť a fungují jako prosvětlovací pudr.
Vypadají skvěle ke klasice, ale co je někdy nezkusit jen tak s džínami a bílým tričkem?
Tmavé brýle
Schováte pod ně únavu, nenalíčené oči nebo slzy.
Ale proč byste plakala, když vám to tak sluší a jste úžasně sebevědomá, ne?